Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízké využití GPU

Zdravím. Mám problém s využíváním GPU... procesor se mi ve hrách potí na 100 % ale GPU jede s těží na 5%. Ať jsem hledal sebe více, nevím co s tím. Měl by někdo nějakou pomoc?

CPU: I7 8700k
GPU: 1080 ti
RAM 2x 8 GB 2666 mhz
Základní deska: TUF Z370 plus gaming
Zdoj 750 w.

Děkuji za Vaše rady.

Jednoducho povedané ak by sa GPU flákala tak si tie hry na tom Intel UHD Graphics 630 nezahráš. Nič iné na zobrazovanie tam nie je čiže to by si okamžite videl že to beží len na APU/CPU. Ak chceš čísla tak odporúčam Afterburner+RivaTuner. Alebo ešte mi teraz napadlo že ak pustíš tú hru v režime do okna a potom si zobrazíš správcu úloh tak by mala byť zaťažovaná GPU aj "mimo hru"(nikdy som neskúšal ale logicky by to malo fungovať).

No ani mimo a ani ve hře se to nehne..To už mi to víc běží když koukám na steam a běží tam nějaká animace. Budou odlišné čísla výkonu v těch programech? Mě zkrátka příjde že 3D se nebere z grafiky ale z procesoru.

Nie som si istý nakoľko hry už nehrávam ale čo viem tak ak bola hra v okne tak správca úloh normálne ukazoval záťaž. Skús ten Afterburner+RivaTuner(tuším že potrebuješ aj to druhé....). Skús tiež https://gpu.userbenchmark.com/ v strede stránky máš na stiahnutie taký benchmark. Je to relatívne rýchly test.
Nemáš nabúraný OS? Dôsledok sťahovania warezu atď... Prípadne nemáš v OS nejaké "vylepšováky" aj niektoré antivírusy sú škodné. Niečo od iobit?
Odporúčam ti ovládače preferovať priamo od koreňa. Čiže nesťahuj si driver napríklad grafiky od MSI ale priamo NVIDIA. To isté aj ostatné komponenty ak je možnosť. Výrobca ako MSI a vlastne všetci to síce aktualizujú ale hlavne pre staršie komponenty to už flákajú a kľudne môžeš na ich stránkach nájsť nejaký starý driver s chybou ktorá je opravená prípadne chybou ktorá vznikla zmenou OS v priebehu času.

Netuším co s tím programem. :D Jediný čemu trochu rozumím je to že to umí upravit FPS. :D Nejsem žádný IT :/ . Každopádně jsem dělal ten benchmark a tam ta grafika těží výkon správně.. procesor 15 % a garfika 90 % ....Nevím jestli dokážeš otevřít ten vysledek přes odkaz :https://www.userbenchmark.com/UserRun/52839525 ale píše to u ramek málo výkonu. Zkus na to mrknout.. já nejsem žádný IT :/

V benchmarku máš mierne nižšie výsledky, nič zásadné. V možnostiach napájania treba zvoliť správny režim na dosiahnutie maximálneho výkonu. žiadny problém z toho benchmarku nevidieť.
Musíš inštalovať obe tie programy. Spustiť afterburner a potom ten druhy rivatuner. Ak si dobre pamätám tak to funguje už zo základného nastavenia. Čiže rovno spusti hru... Musíš dosahovať také FPS aké má zvládať tá grafika na dané nastavenia hry, to si najľahšie zistíš cez YouTube benchmark tvojej GPU.

Můžeš mi ještě říct jaké ovladače ještě... čipset, grafika a dál? Jinak antivir jiný než windows nepoužívám a warez též taky nejedu. :) Ovladače mám od výrobce zakladní desky a grafiku přímo přes experience.

Ovládače treba najaktuálnejšie, ideálne všetky. Odporúčané poradie inštalácie: Chipset + GPU + LAN + AUDIO. Ako som písal vyššie ak je možnosť tak zvoliť od koreňa ovládač a nie od tretej strany. Pri tej NVIDIA tak zaškrtni úplnú inštaláciu respektíve vymazanie pôvodných grafických nastavení. Ovládací panel NVIDIA máš? Experience = kto má experience ten nepoužíva :D ale keď to využívaš a potrebuješ nič proti tomu.

Takže ovladače jsem smazal úplně v nouzovím režimu přes jeden program aby se smazali všude( grafiky ). Ve správci promazal též ovladače na chipset a dal je odznovu nainstalovat. A výsledek je stejný ve spravci úloh možná o trochu lešpí ale nic 100%. :/ Jediný co je divný že ty programy ukazují to to:http://imgway.cz/s/4Isd což by asi bylo dobré. Kdybych neměl mít o 40 fps víc no. A celkově podle těch beanchmarku co jsem tak koukal.. tak je ztráta fps. Takže už nevím... jsem silně demotivovaný :D! Každopadně díky za snahu pomoc.