Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel udaje sa pisu pod sebou a nie v riadku

Zdravim, mam problem s excelom a to taky ze ked zadavam ci uz cisla alebo pismena do hocijakej bunky tak tie cisla pise pod seba a nie vedla seba takze potom je v bunke vidno len 1. cislicu ale ked zadavam udaj hore do riadku pre funkcie tak uz ukazuje cisla dobre. Neviete cim to je? Vdaka

Nepochopil jsem, v čem vidíš problém?

Můžeš sem vložit obrázek nebo ukázkový XLS soubor?
Jak už bylo řečeno, standardně po stisknutí Enter přejde na další řádek. Pokud chceš skočit na další sloupec, lze to změnit v nastavení.

Označ bunky, ktoré chceš "opraviť". Ak potom zvolíš "Formát bunky" a klikneš na záložku "Zarovnanie", vyskočí ti takéto okienko:
[95274-format-bunky-jpg]
V políčku "Orientácia" klikni na užší obdĺžnik s nápisom "Text" (ten, ktorý je napísaný takým spôsobom, čo ti nevyhovuje). Predpokladám, že ho máš čierny. Po kliknutí zbelie tak, ako je to zobrazené vyššie. Potom klikni na "OK". Vybavené.

Pozn.: Toto platí pre excel ktorý je súčasťou balíka Microsoft Office 2019. Neviem akú verziu máš ty (úspešne si to utajil). Ale ak máš inú, tak iste to bude ak nie rovnaké, tak aspoň podobné.

a díval ses na formát té buňky?
viz obrázek nade mnou, hned první záložka "číslo"?

čistě praktická věc: není dobrý nápad používat na výplň buněk syté barvy. po vytištění na čb laserovce jsou všechny ty buňky podobně černé a hodnotu v nich prakticky nejde přečíst.