Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s GK , pc načítá

Zdravím , chtěl bych požádat o pomoc. Před měsícem jsem koupil nový zdroj jelikož mi starší odešel a nešla mi moje externí grafická karta.
Vše šlapalo vpohode a najednou zničeno nic ,zapnu a na obrazovce to napíše Power saving mode(žádný signál).Zkusil jsem ji vyndat a na interní to jede, co jsem si všiml tak i když tam mám externí tak PC pracuje normálně jen obraz nenacte , povedlo se mi ze jsem zkusil zapojit do interní grafiky kabel když jsem měl zapojenou i externí gk tak se mi obraz nacetl a ve správce souboru se mi ukazovaly obě grafické karty , pak už zas to neslo. Dekuji za každé rady ;)
Zdroj: LC6600
GK: R9 270 gaming 2G
Deska: H77 pro4-m
Ram: 12gb DDR3

Najrýchlejšie by si to vyriešil vyskúšaním iného zdroja. Skús nejaký lokálny servis. Detekciu závadného komponentu zistia rýchlo a nemali by pýtať veľa...Nekupuj si lacný zdroj. Zdroj je základ z ktorého môžeš poskladať rovno niekoľko počítačov za sebou. Lacný zdroj sa neoplatí. Riskuješ a keď už tak sú s tým problémy. Kúp si poriadny zdroj napríklad Corsair RMx alebo nejaký lepší seasonic.

diky za radu, budu se ji vsi silou drzet.

ale ja nejsem ten imbecil, co si koupil prvni tajny shit zdroj, ktery mu mohl castecne oddelat prvni grafiku.

druhy shit zdroj pak uz nemusel delat nic: zbytecne topna zastarala grafika mohla po tom nacnuti odejit sama.
samozrejme pochybny zdroj s neosetrenymi vystupy tu starou grafiku jeste dorazi.
ale to nam muze byt fuk. myslim, ze nikdo normalni by zdroj "lc power" nekoupil, tak proc resit odpad.

ano, je to shit zastaralé normy ATX 12V V.2.0.
tvůj zbožňovaný prehistorický krám se štítkem "500w" dá totiž jen 340w.
to už vypovídá i o kvalitě toho "zdroje". taky jen 2x molex a 2x sata není nic moc výbava.
když chceš nějaký nejlevnější krám, to už bych radši koupil nějaký fortron, kde ti výrobce aspoň nelže.

Najlepšie na tom je že ľudia tie lacné zdroje kupujú a veselo na tom "šetria". Stačí pozrieť predajnosť. Zrovna komponent ktorý je tak kľúčový a vlastne najpodstatnejší čo sa spoľahlivosti a funkčnosti týka. Lepšie zdroje pritom nie sú až tak drahé a z dlhodobého hľadiska poriadny zdroj môže prežiť napríklad 3-4 počítače a spočítajme si potom cenu a vychádza to dokonca lacnejšie. Čiže ľudia "šetria". Kúpia si niekoľko zdrojov za 150€ a pritom stačí dať aj polovicu za kvalitný spoľahlivý zdroj ktorý vydrží... Toto platí aj pre iné produkty, jasné že nie všade. Kúpim si lacný šunt za 25€ ktorý ma 2 roky vytáča kvalitou, absenciou dôležitej funkcionality, obmedzuje alebo až ohrozuje(napríklad tieto PC zdroje) alebo kúpim zlatú strednú triedu kde má výrobca dosť priestoru v cenovej kategórii aby vyrobil a vybavil produkt dobrými súčiastkami a funkciami, produkt ktorý bude robiť čo má. Niekto bude namietať že nie všetko drahšie je kvalitné. To je tak hlúpe tvrdenie... Skôr sa treba riadiť pravidlom že nie som tak bohatý aby som kupoval lacné veci.