Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wake on LAN cez inú sieť,ako moju

Čaute ,chcem sa spýtať na radu ohľadom Wake on LAN . Mám to nastavené už dlhodobo tak ,že cez vlastnú wifi sieť mi to funguje ,ale cez mobilné dáta,alebo inú wifi sieť nie.PC spúšťam cez mobil,čiže ide mi o spúšťanie vlastného kompu cez mobil. Mám apku Fusion Wol ,kde mám nastavenú mac adresu a ip adresu,povolený broadcast ,port 9,ako je to aj na wifi routery v PC mám túto službu povolenú,taktiež bios. Predpokladám ,že budete chcieť ďalšie info,takže neni problém,vedeli by ste mi poradiť?,vďaka.

Řešení:

Ano na NATku musis mat otvoreny prislusny port, ktory sa musi dalej presmerovavat na privatnu ip pc.
Bolo by vsak dobre odsledovat, ci ten router aj ten magic packet posiela do siete cez broadcast nejaky snifferom, pretoze budeme z netu nie vzdy korektne fungovalo.
Ako alternativne riesenie by som videl pripojenie pc na tuto zasuvku a jej zapinanie na dialku.

Predpokladám ,že tá zásuvka má účel ,len na prerušenie a spustenie el. energie.Neviem si predstaviť,ako po vypnutí, mi zapne PC,veď ,keď vytiahneš kábel zo zdroja a vrátiš ho naspäť PC sa predsa nespustí.
Vzdialený prístup mám zapnutý ak teda myslíš to.
ci ten router aj ten magic packet posiela do siete cez broadcast nejaky snifferom ,mohol by si bližšie vysvetliť?

no to je zaujímavé ,v podstate tu vyplávalo pár otázok,keď budem pripojený k tej zásuvke a vypnem pc klasicky cez myš a následne ho budem chcieť spustiť cez zásuvku pôjde to? a zapnem potom pc klasicky cez vypínač,keď ho vypnem cez zásuvku?vedel by si mi konkrétne napísať pod čím to v biose nájdem,dík

Chybí bližší informace, takže těžko radit.

Tou programovatelnou zásuvkou se dá nastavit, aby se PC spouštěl a vypínal v určitý čas. Ale jestli ho potřebuješ zapnout a vypnout nepravidelně (ručně), tak zásuvka použít nejde.

Proč vlastně potřebuješ PC na dálku spouštět? Kvůli přístupu k souborům? Tak použij cloud nebo NAS.

prečo ,lebo tak mám celé pc vo vrecku
inak prišiel som na jednu vec ono by to predsa ,len mohlo fungovať,aj ,keď vypnem pc korektne myšou a potom by som chcel pc na diaľku spustiť ,stačí ,keď zásuvku na diaľku vypnem a následne zapnem a pc by sa malo spustiť,vypínanie vždy prebehne korektne buď myšou doma,alebo na diaľku cez vzdialenú plochu priamo cez pc
bolo by dobré ,keby to fleg otestoval,no mám chrobáka v hlave
tak som to nastavil v biose a vyskúšal som to manuálne a funguje to
pc vypnem myšou,následne vytiahnem kábel od elektriky ,za pár sekúnd opäť kábel pripojím k elektrike a pc sa spustí,takže super malo by to teoreticky ísť aj z chytrou zásuvkou,čo vy na to a je po úmorných nastaveniach,díky fleg

akurát som sa chcel spýtať,že nevidím na tej zásuvke kolík,čo pri pc zástrčke je nutné,je to vhodné na pc?
na tej tvojej kolík je ,tá by snáď vhodná mala byť a ovládaš ju aj cez mobilné dáta a inú wifi sieť
takže po nejakom hladaní som vybral túto,malá kompaktná a na obyčajne vypnutie a zapnutie postačí:
https://www.alza.sk/immax-neo-lite-smart-vnutorna-zasuvka-wifi-d6093529.htm#popis