Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC připojené k netu, ale prohlížeče ani VPN se nepřipojí, takže net nelze používat.

Mám notebook s Ubuntu a nedaří se připojit na internet přes prohlížeč. Ani připojit přes VPN.

Přitom notebook připojení přes wifi hlásí v pořádku. Zkoušel jsem připojení i přes kabel k internetu a to samé. Ostatní notebooky se připojují přes tu samou wifi bez problémů.

Tento notebook dříve také fungoval normálně a připojoval se přes stejnou wifi zcela bez problémů, ale odešla baterie a několik měsíců jsem ho nepoužíval. Koupil jsem baterii novou, sám si ji vyměnil a připojit se mi nedaří. Tak nevím, jestli to může mít nějakou souvislost?

Mám Ubuntu 21.10
Prohlížeče Tor, Brave, Firefox.
VPN Proton VPN
Asus R752S

Řešení:

Na TORU ,,Nepřipojeno" Nepodařilo se připojit do sítě TOT. Načítání stavu sítě selhal (Clock skew -6143843 in microdesc flavor consensus form CONSENSUS -?).
Na Firefoxu
Tuto stránku se nám nedaří najít. K serveru na adrese .... se nepodařilo připojit. Pokud je tato adresa správná:
Zkuste to později, Zkontrolujte připojení k síti, Pokud jste připojeni přes firewall, zkontrolujte, že má Firefox povolený přístup na web

Brave - Tento web není dostupný, Adresu DNS webu lupa.cz nelze najít. Diagnostikování problému DNS_PROBE_POSSIBLE