Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook asus nefunguje

Zdravím
Potřebuji poradit obrátila se na mě moje známá že se ji pokazil notebook WIN10 ,popisuje to takto zapne notebook úvodní obrazovka najede dialogové okno přihlásit dá tam heslo potvrdí ho enterem a displej ztmavne a zůstane to tak a podle ní nejde vypnout ,říkal jsem jí ať se podívá na bok jestli bliká led hart disku (pracuje HD ) ale to je pro ni "španělská vesnice" :-D co by to mohlo být? díky

Nemůže být přepnutý obraz na jiný monitor? Vůbec bych primárně hledal příčinu v nastavení zobrazení, což se ale bez obrazu dělá blbě.
Kontrolky HDD se na notebooky snad už ani nedávají.
Co zkusit nouzový režim, po tom násilném vypnutí by se měl ohlásit sám.
Pokud se win dostane až do přihlašovací obrazovky, tak na tom asi nebude až tak blbě.

Nejprve bych udělal kompletní zálohu disku (sektor po sektoru). Pokud by byl problém při čtení, tak to program oznámí. Tak se dozvím, že je problém s HDD.

Rozbité W10 nahradit rozbitými W11, to nepovažuji za dobrou volbu. Tohle bych řešil nejprve na úrovni W10.

Pak nabootovat W10 instalační flashdisk a nechat prověřit "zavaděč W10" atd.

Neviem aký NTB ale keď už ide do reinštalácie OS tak rovno nech vymení aspoň ten "hart disk". Investícia za 20€ do 128GB SSD pomôže takmer každému starému stroju. Prípadne zvoliť vyššiu kapacitu s lepším pomerom cena/kapacita aspoň 250GB. Možno je práve tento HDD príčina problému, treba diagnostikovať. W11 je ešte skoro, ešte nech počká...