Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skenovanie na vzdialeny server cez vzdialeny server?

Mam server. lde bezi ucotvny program a na ten server sa napajaju cez RDP pracovnici a uctuju.
Potrebovali by skenovat doklady (QR kody a pod) do uctovneho programu (Pohoda), ktory to zvlada, ale len v pripade, ze skener (webkamera. mobil) je priamo pripojeny fyzicky na server, co v tomto pripade nie je mozne, kedze server je virtualny a nachadza sa fyzicky v DE.
Cize otazka znie, ako prepojit kameru/mobil z klientskej casti a preniest jej vystup na server, aby si program myslel, ze je napojeny priamo na server a videl ho ako fyzicke zariadenie?

Kamera nebo skener na COM portu či USB by se mohli při správném nastavení propsat do RDS:
mstsc.exe >> Místní prostředky >> Místní zařízení a prostředky/Další a tam zaškrtni "Porty", "Zařízení pro digitalizaci videa" a "Další podporovaná zařízení Plug and Play". Pak to nastavit v účetním programu stejně jako na serveru. Mám to nastestované v Pohoda s infra čtečkama čárových kódů a platebními terminály, a to funguje.