Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Thunderbird problém s heslem

Používám pro správu emailů Mozillu Thunderbird na Windows 11 64bit. V poslední době mi u emailového účtu začalo vyskakovat okno "Přihlášení k serveru imap.googlemail.com s uživatelským jménem xxx@gmail.com selhalo. Dal jsem vložit nové heslo a zaškrtl uložit do správce hesel, heslo to nevzalo, i když jsem dal opakovat, přestože tím samým heslem se bez problému přihlásit přes webový Gmail. Nevíte, čím by to mohlo být? Restart aplikace nepomohl. Používám aktuální verzi 91.10.0 (32 bitů).

V Thunderbirde si otvorte položku "Uložené heslá" a odstráňte všetky zapísané (platné a aj neplatené) heslá na vaše používateľské meno xxx@gmail.com. Vypnite a potom spustite Thunderbird a zadajte správne heslo a uložte si ho do správcu hesiel.

Čéče, nemáš tam někde ségru?

Vytvoření a používání hesel aplikací

Pokud používáte dvoufázové ověření a při přihlašování se zobrazí chyba Nesprávné heslo, můžete zkusit použít heslo aplikace.

Přejděte do účtu Google. Tady: https://myaccount.google.com
Vyberte Zabezpečení.
V sekci Přihlášení do Googlu vyberte Hesla aplikací. Možná se budete muset přihlásit. Pokud tuto možnost nemáte, důvod může být následující:
V účtu nemáte nastavené dvoufázové ověření.
Dvoufázové ověření je nastaveno jen pro bezpečnostní klíče.
Používáte účet v rámci práce, školy nebo jiné organizace.
Zapnuli jste pokročilou ochranu.
Ve spodní části zvolte Vybrat aplikaci a vyberte aplikaci, kterou používáte a pak Vybrat zařízení a vyberte zařízení, které používáte a pak Vygenerovat.
Postupujte podle pokynů k zadání hesla aplikace. Heslo aplikace je kód o délce 16 znaků ve žlutém pruhu v zařízení.
Klepněte na Hotovo.

Vybrat aplikaci - vybereš Pošta
Vybrat zařízení: vybereš počítač Windows

https://myaccount.google.com/ - Zabezpečení - vpravo níže Hesla aplikací.
To 16-ti místné heslo pak zkopíruješ do Thunderbirdu - Nastavení účtu - v SMTP zaměníš za původní heslo.