Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte monitor k PC 27".

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit. Chci si koupit nový monitor. Můj současný je:
Samsung SyncMaster S27C750P - LED monitor 27"
produkt

Vybírám z těchto monitorů, ale nevím, jestli splním HW nároky a jestli si výrazněji polepším. Bude na všeobecné použití. Hry, práce, internet, filmy.

27" AOC Q27G2S/EU Gaming
27-aoc-q27g2s-eu-gaming-d6979470.htm
27" MSI Optix G273QPF
27-msi-optix-g273qpf-d6771213.htm#recenze
MSI Gaming Optix G273QF - LED monitor 27"
produkt

Můžete klidně doporučit i jiný nebo třeba Full Hd. Podmínkou je 27" .Předem děkuji za rady.

Operating Systém: Windows 10 Pro 64-bit
CPU: Intel Core i5 2400 @ 3.10GHz
Sandy Bridge 32nm Technology
RAM: Crucial - 16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 788MHz (9-9-9-24)
Motherboard: Gigabyte Technology Co. Ltd. Z68XP-UD3 (Socket 1155)
Graphics: Grafická karta ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

nechceš ty prachy vrazit radši do upgrade té šunky?
(i když prodejní cena intel 2.gen se bude blížit nule, s tím se nic normálního dělat nedá. aspoň že to v zimě zatopí)

jestli už z dětských her konečně vyrůstáš a má to být monitor pro práci, možná že by tě zaujal spíš 32" monitor. ale proč měnit 27" za 27"?
jo tak, on má jen fhd rozlišení s pouhými 1080 řádkami, to je na práci leda pro špatně vidící 50-60let. věk nepíšeš, těžko říct, co tě k tomu nákupu vedlo.

Heureka tvrdí, že 10. 11. 2019 byl za 3300 Kč. Nelze vyloučit, že příčinou byla chybně zaevidovaná cena některým obchodníkem. To si však nemyslím, protože v grafu ceny je vidět pozvolný pokles od 6. 1 2019, takže pokles ceny trval přes 10 měsíců. Pokud Heureka nekecá, tak je to matador prodávaný od 2017. To napovídá dobrým HW parametrům, protože kdyby to byl nějaký ošizený šunt, tak to za rok není v nabídce. Znalejší mě případně opraví a doplní.

Nechceš radšej 32-34"? Ja mám klasiku 24" a nad 27" som nikdy ani neuvažoval. Je to taká hladová dolina 27". Aký máš cenový limit? Bežné monitory máš IPS alebo VA. Ak chceš pestré farby, lepšie pozorovacie uhly tak v tomto je lepší IPS. Ak chceš lepší kontast/zobrazenie čiernej tak sa viac oplatí VA. Dosť je podstatné napríklad že kedy používaš monitor. Ak ho používaš prevažne večer keď je už tma tak sa viac hodí VA s lepším kontrastom. Počas dňa je lepšia voľba IPS.

Týmto štýlom nie je dobré nato pozerať. V hre si vždy môžeš rozlíšenie znížiť. Čiže nevyradzuj z ponuky monitorov 2160p 32-34" monitor len preto že má takto vysoké rozlíšenie. Vždy ho môžeš prehodiť v hre na nižšie 1080p čo je presne 2x menej na výšku/šírku čiže sa ti obraz nerozmaže tak ako keď tam bude 1440p. Ja by som dnes už kupoval niečo viac ako bežných 60-75hz.

plus ramky potřebuješ. pořád lepší vyměnit než čekat až chcípne deska už je dost stará:x:

https://www.alza.cz/gigabyte-b660m-gaming-ddr4-d6966815.htm?o=1
https://www.alza.cz/intel-core-i5-12400f-d6939807.htm?o=1
https://www.alza.cz/crucial-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ballistix-black-d5777462.htm?o=13

deska je skromější prohlédni výstupy zda bude mít vše

když to na bazoši dobře střelíš i nvme na systém bude (dnes sem tam viděl za 800)

Sám mám 27 FHD (aoc C27G1) a další bych viděl 32 QHD s HDR certifikací.