Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pro tvorbu hudby a občasné hraní her

Ahoooj, potřeboval bych poradit, jsem mladý kluk, který se věnuje hudbě, zakoupil jsem aplikaci ableton a zjistil jsem, že ho můj starý komp neutáhne, takže bych potřeboval poradit nějakou PC sestavu do 26 000, rád si také zahraju nějakou hru, jako třeba lolko, csgo, fifa 22, byl by tu někdo tak hodný a pomohl mi ? Klidně i nějaký komplet už nebo třeba něco sestavit, díky moc.

Určite si PC poskladaj. Proti hotovému kompu to má veľa výhod. Aké požiadavky máš na nový PC? Uviedol si cenu a z toho zvyšného by vychádzalo aj použitie CPU/APU čiže by si ušetril za GPU keďže hľadáš niečo na prácu s audiom a hry ktoré si spomenul potiahne napríklad AMD Ryzen 5 5600G na hrateľné FPS. Dosť záleží aký výkon vlastne požaduješ pretože CPU/APU je predsa len kompromis.

pokial máš Ableton full,tak určite pozeraj na niečo s intelom,AMD je super na hry,ale software a la Ableton,tam je to tak na hrane použitelnosti,obvykle čipsety vykazujú dosť vysokú latenciu,pokial nastavíš príliš nízky ASIO buffer,objavujú sa ťažko riešitelné drop-outy a podobné chyby,pokial zvýšiš buffer,latencia je obvykle úplne inde,než potrebuješ....

Ak je pravda čo píše audax mobile tak potom teda intel. Ja robím so zvukom len ako hobby nie na profi úrovni. Mám AMD 2600x a občas sú dropouty ale žeby to robil AMD chipset to už si over sám. Ja viem že problémy robí hlavne Windows. Neviem ako chceš mať riešený zvuk. Profi riešenie v tomto smere ideálne externé. Skúsil som nahádzať komponenty do košíka na alze a je to v tvojom rozpočte a zároveň by to bolo celkom fajn. Dosť záleží aké máš jednotlivé požiadavky.