Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android box tv

Zdravím
Chci si udělat radost v tom mém s****** životě :-(
Jaký si koupit dobrý Android box TV ? připojení k TV HDMI, připojení wifi i Lan,funkce Skylink live TV,VLC player, google play ,hodně vnitřní paměti aby to byl rychlík ne chcípáček "prostě něco aby to dalo hodně muziky za málo peněz" :)) díky

TV boxu je spousta, u vyberu zalezi na zakladních kriteríí :

Co máš za televizi ?
Chces na tom TV boxu sledovat stream služby typu Netflix apd ? (né všechy jsou certifikované tak stream služby bez L1 když se podaří zprovoznit mohou fungovat jen ve velmi nízkém rozlišení / 360p etc)
Počet portu USB nebo SATA pro zapojení externího HDD nejsou podstatné ?
Chceš na tom hrát i hry ?

TV BOX typu Nvidia Shield bych dnes již nekupoval.
Jestli ti jde o uložistě, můžeš zvolit box s portem SD nebo použít externí HDD (záleží k jakému obsahu má sloužit : aplikace, multimédia : audio, video)
Zajímavé by mohlo byt zvolit BOX s Android nad Android 9 pro 64Bit podporu.

Třeba pomůže projít si to podle... https://multimedialni-centra.heureka.cz/
Možno seřadit podle ceny nebo oblíbenosti. Vhodné bude pročíst hlavně negativní vyjádření. To by mohlo pomoci si ledacos uvědomit.

Přesto bez informací a jen tak od stolu nadhodím (nic jsem nečet ani neověřoval)... https://multimedialni-centra.heureka.cz/tesla-mediabox-xa400/
S "českou Teslou" to nemá vůbec nic společného. Jen se marketér slovně vyřádil. Je to Číňan jak vyšitý, ale zdá se, že to má fungující podporu. Tak snad se nepletu...

Tých ATVBOXov je viacero zaujímavých. Tiež som pred časom chcel nejaký kúpiť a nakoniec som nekúpil žiadny a myslím že som spravil dobre. Stačí sa na to pozrieť logicky že je to HW za príliš málo peňazí aby to bolo vôbec možné vyrobiť tak aby to dlhodobo plnilo dokonale svoj účel. Tie úplne najlacnejšie krabičky zvyknú mrznúť(SW) a naopak po druhej stránke zvyknú sa prehrievať(HW). Neviem či je to účel zo strany výrobcov no stačí sa pozrieť ako sú všetky tie krabičky riešené. Plastový obal v ktorom je HW kompletne obalený. Už len keby tam dajú aspoň nejaké výduchy pre pasívne chladenie ale nie nič nedajú. O obale z kovu ani nehovorím... Tie drahšie boxy 100-200€ to už zvyknú mať aspoň trocha riešené, napríklad tento https://www.aliexpress.com/item/4000337334907.html prípadne drahšie ako Nvidia Shield má už dokonca aktívne chladenie, rovnako aj Apple TV box. Mal som v rukách už niekoľko lacných ATVBOXov a je to grilovačka toho HW. Funguje to ale vplyv na životnosť to musí mať dosť veľký. Mňa zaujal aj variant HTPC čiže miniPC na Windows/Linux, IntelNUC alebo klasický PC v tom najmenšom vyhotovení SFX zdroj, doska ITX...Toto je ale už pomerne drahé riešenie za 300-600€ zároveň ale najvýkonnejšie, najpraktickejšie a s najdlhšou životnosťou a tiež obmedzenia ktoré prináša Android sú preč.

Souhlas. Dřív jsem se HTPC zabýval a skládal, teďka stačí koupit mikro z "bazáče" s předinstalovanýma desítkama a je vymalováno. Bootuje to rychle /obvykle je tam m2/, do šestky vlezeš se čtyřjádrem i5. Prostě notes bez displeje a klávesnice. Jebat se s androidí krabicí se mi ekluje.

Pro filmofili kteri chcou opravdu to nejlepsi bych doporucil za 200€ bezkokurenční :
- Zidoo Z9X https://www.zidoo.tv/Product/index/model/Z9X/target/VEMg6VRC2%2B9KKmVViAFMcQ%3D%3D.html
- Dune Real 4K Vision : https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-real-vision-4k

Pro mou HC používám https://www.dune-hd.com/products/dune-hd-pro-vision-4k-solo s 8T HDD kde zařízení funguje zaroven i jako multimedialní NAS.
DUNE HD ma vyhodu v tom, ze ma 2 OS které jedou zaroven Android TV + Linux OS custom DUNE.

Nejlevnější řešení pro stream služby :
- Amazon Fire Stick 4K MAX ktery je neustale ve slevách pod 50€ (35€)
Zařízení pichneš přímo do HDMI a napajiš ho z USB.

Nvidia Shield dnes už nemá vyznam ani cenu kupovat.
TV boxu mam take vyzkousenou dobrou hromadu a naopak maji pasivní chlazeni provedeny dobře (dle CPU).

Hlavni problem dnes u HTPC je podpora nekterých formátu jako DolbyVision, HDR10+ a podobně, spotřeba, velikost, hlučnost což pro někoho problém je, pro někoho vubec.

Co se týče uzivatelu co hledaji vykon a zarizeni s 2 x portu SATA (ktery funguje i jako NAS) a je muj favorit Beelink GS-King X s CPU Amlogic S922X

Vykoný, stabilní s Android TV a možností DualBoot kuprikladu s CoreElec optimizovany a vyvyken pro procesory Amlogic je Khadas VIM3 či jeho levnější varianta VIM3L, ale zde už je zapotřeby osadit zminované pasivní chlazení.

PS: V tazatelově případě na starou FHD televizi nema cenu kupovat neco drahého.

Máš priamu skúsenosť s nejakým z tých zariadení od DUNE? Ak môžeš opísať skúsenosti ako funguje, výhody, nevýhody... Zaujíma ma či sa tam dajú inštalovať aplikácie mimo google obchod. To máš pravdu niektoré sa vôbec neprehrievajú hoci sú v úplne uzatvorenom boxe ale obecne je to problém tých lacných. Mňa od HTPC odrádza jedine cena. Aktuálne sú komponenty predražené. Ak by som skladal HTPC niekedy v 2019-2020 alebo skôr ale teraz je to šialenstvo pretože by to stálo 300-600€ v závislosti od konfigurácie. Absenciu možnosti DV/HDR10+ a v rámci zvuku DTS/Dolby TrueHD/Dolby Atmos neberiem ako problém. Považujem ich za papierové/marketingové ťaháky. Obraz 2160p/HDR a zvuk AC3/6ch/384-448-640kbps neviem či som nenáročný ale čokoľvek "viac" od tohto vnímam ako zbytočné. Nevidím/nepočujem tam rozdiel na 65" OLED + AVR + repro. Možno som hluchý/sprostý ale fakt nepočujem rozdiel. To je podobne ako v prípade hudby. Obyčajný FLAC bohato stačí a nejaké DSD/WAV má využitie skôr na profi úrovni ako pre bežného užívateľa. Mimochodom zvuková kvalita filmov je pomerne slabá a oni sa tam hrajú na neviem aké DolbyExtratmos. Prirovnajme "TOP" zvukovú kvalitu audia pre dnešné filmy k zvukovej kvalite starých hudobných albumov z 80. rokov vydaných na obyčajné CD. To si treba vypočuť že album z roku 1981 vydaný na CD strčí do vrecka zvukovou kvalitou dnešnú produkciu. Tak ako za posledných 50 rokov kvalita obrazu šla vpred tak v rovnakom pomere sa zvuková kvalita zhoršila. Technicky vzaté je kvalita zvuku dnes "čiernobiely obraz". Nech nikto neberie toto prirovnanie doslovne. Je to myslené z globálneho hľadiska...

Jo, jak s DUNE tak s Zidoo mam dlouholetou zkusenost, az na modely 1000X mam vyzkouseny snad skoro všechny.
Ano, můžeš instalovat APK mimo Google play jediná nevyhoda je jen ta, ze nejde ovzařízení pro stream služby.
Ty poslední modely na SoC Realtek 1619 umí opravdu kouzlit už díky motoru VS10.
Tyto boxy mi zobrazuji na le OLED tv nejlepší obraz ze všech TV boxu co jsem kdy testoval. To plati i pro Audio.

Pak napsat co to vše umí by na celý bylo článek.
Jedna ze zajimavych funkcí který umi jen tento Realtek SoC je prevod cartografie SDR do DolbyVision nebo HDR10+.

Další vyhoda kde má menší plus Zidoo je plakatová zeď.
Pripojíš HDD nebo obsah NAS a Zidoo samo oskenuje obsah, rozdeli seriale, filmy, hudbu, stahne informace o filmu a vytvoří ti plakatouvou zed. Zobrazuje i informace o souborech jako chroma, format, bitrate etc.
https://youtu.be/-rWEdxBJo-g?t=535

Dřív bych doporučil i Zappity nebo, ale HW nebyl už nejaky čas aktualizovan.

Za tie peniaze by to už mohlo byť dobré a špecifikácie to má pomerne dobré ale je to nejaký noname. Prinajhoršom máš 14 dní na vrátenie. Aký máš presne problém s gyro ovládačom? Mám taký ovládač pre TV LG a vpohode. Tiež mi to šlo zle, bolo to príliš citlivé ale v nastaveniach som našiel možnosť upraviť citlivosť mierenia. Technicky vzaté nastavuješ vzdialenosť pretože aby si mal nižšiu citlivosť tak sa môžeš aj normálne vzdialiť od TV a bude to fungovať dobre. Čím bližšie si ku TV tým to ovládanie je citlivejšie. Skús pohľadať či tam nemáš také nastavenie. Prípadne existuje aj možnosť kúpenia iného ovládača. Ak ti vadí len ovládanie, že je ten ovládač nejak nekvalitný tak tento obchod https://www.dalkove-ovladace.cz/ má dosť širokú ponuku, skús pozrieť. Za ovládač dáš určite menej ako za nový ATVBOX.