Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ADSL router

Čaute,
Blesk mi zabil ADSL2 router od T-comu. Potreboval by som nejakú lacnú ale spoľahlivú náhradu.
Dik za inšpiráciu.
Zabil mi aj Wifi na druhom routery Asus, ktorý používam ako acces point. Takže aj také zariadenie by sa mi zišlo odporučiť. Na to AP sú napojené dva PC a cez WiFi pár mobilov.

Bývam na samote v lese, pevnú linku nám zaviedli asi po 15 rokoch od žiadosti, už to bol malý zázrak. Na kábloch vysia stromy, sa čudujem, že to vode ide, ale však nebudú kvôli jednému klientovi čo platí 17€ mesačne niečo riešiť, nebodaj upgradovať. Ešte sa mi podarilo pripojiť sa cez 4G od O2, nič iné u nás nie je možné.

Zyxel je už jen brandovaný Comtrend - funguje to, ale nesmíš po tom chtít víc, než jen to modemování. DNS odsměrovat na veřejné DNS servery, apod.
TP-link by řekl, že na tom bude podobně, zajímalo by mě, jestli má podporu profilu 35b, protože to je jediný aspekt, kde ta DSL-N16 prohrává. Jenže 35b bývá podporován až v routerech v ceně okolo 2,5-3 tisíc, a to bych už raději koupil Terminátora za podobnou cenu a za něj běžný gigový router (s podporou VLAN - pro jistotu).

To mi přijde pro domácí uživatele zbytečné, pokud zvolí Comtrend VR-3031eu, tak mají vše v jednom a živí jeden napájecí adaptér. Pokrytí je taky slušné. Stabilita bezproblémová. Lze sehnat levný a použitý. Všude je jich dost. Lidé to odstavují, protože v ČR jim O2 blbne hlavy, že musí mít ty nové bezanténkové...

Asus má výhodu v tom, že má v konfigurácii možnosť nastavenia citlivosti ADSL linky. Niekedy sa to hodí ak človek chce zo špatnej zašumenej linky vytiahnuť čo najviac. Zatiaľ som to videl len na Asus ADSL routroch, možno to majú aj nejaké iné, len o nich neviem.

Takze situacia sa vyriesila nasledovne:
Mam router Asus DSL-AC56U (ten AP co mi na nom prestala fungovat ta WiFi), tak ten som dal namiesto toho noname od T-comu (ma meno a vyrobcu, ale nechce sa mi kvoli tejto debate to zistovat, je biely :-) ). Zavolal som na T-com poruchy a nahlasil som poruchu, kedze ani ten Asus sa nevedel pripojit. Do 48 hod mali prist a aj dnes prisli. Zhodou okolnosti chalan z vedlajsej dediny, ktoremu som predal par procakov, tak sme si aspon potykali. Ale k veci. Kedze som mal ten T-com router "v prenajme", tak som obratom dostal novy (aj mi ho nakonfiguroval) a ten Asus som dal do tovarenskych nastaveni, pozadoval stiahnut najnovsi firmware, tak som stiahol a nainstaloval a WiFi ide (je mozne, ze niekto naboku routra zamackol cudlik WiFi a manualne vypol). K tej ochrane proti prepatiu na DSL linke som dostal radu, ze by to spomalilo uz tak pomale pripojenie na net, ale malo by to fungovat, ale kedze pri dalsej "nehode" mi bude router zasa vymeneny, tak si to nemam spomalovat tou ochranou.
Takze nakoniec ma to stalo presne nula cela nula nic EUR.
Diky za podnetne rady.