Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bez wifky to prostě nejde..

Dobré dopoledne přeji.

Řeším teď takovou nepříjemnost v práci a to, že zaheslovali firemní WiFi a jaksi nám rychle a efektivně pracujícím teď nestačí měsíční datový kapitál.
Mám tedy dotaz, jestli náhodou neexistuje mašinka, která by se dala připojit k pevnému PC, který internetem disponuje a vytvořila nám malou
skromnou soukromou Wifinku. A v případě, že ano - jak se na to bude tvářit firemní IT zabezpečení a neméně otravné omezení práv ??

Moc děkuji za odpověď, najde-li se na ten můj blábol nějaká. Hezkou neděli !

WiFi router alebo by mohla stačiť aj WiFi karta. Cenovo je to podobné... u WiFi karty urobíš router zo samotného PC, teda DHCP server, DNS, atp... router to urobí za teba ale budeš musieť premostiť pripojenie.

Díky. Zkusím dopravit router z domů cvičně a uvidím co to bude dělat. Ten nápad nebyl z hlav našich IT - ti to jen od všech schytávají, tak snad obcházení nebude potřeba..
Rozmyslí se, až jim nudou začnu vydloubávat písmenka z klávesnice :)

Jak píšou kolegové, tak přes router. Omezení přístupu na určité weby (pokud máte) asi neobejdete, jelikož to jde přes filtr na proxy. Dost možná bude i logován provoz, nedejBože, pokud je ten internet přes něčí (jmenný) uživatelský profil, takže dotyčný bude mít všechno na sebe a pokud si tam někdo bude sledovat porníčko, tak ať se pak nediví šéfovým otázkám, co že to vlastně robí během pracovní doby.
Ještě počítej s tím, že je to právně postižitelné, tedy zneužití prostředků zaměstnavatele k soukromým účelům se všemi následky z toho vyplývajícími.

Porníčko tu někteří jedinci valí na velkých monitorech, v tom bych problém neviděl. Nám jde spíš o hraní her..
A samozřejmě jsem si vědom, že co plánuji není 100% rovina, ale zase neplánuju tunel firmy. Myslím, že to bude OK.

Díky moc za odpovědi. Nevím proč, ale hledal jsem zbytečně komplikovaná řešení. Čekal jsem že na mně vybalíte něco jako jsou pro rádia transmitery,
ale v jednoduchosti je krása.