Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spomalený notebok Lenovo IdeaPad 320 15AST

Služobný notebook nebol rok používaný a po zapnutí sa dramaticky spomalil. Aktualizoval som ho na najnovšiu verziu win 10 21H2, 2 Jadrový Procesor AMD A4-9120, 8 GB RAM Kingston, grafická karta AMD Radeon 530, 2 GB gddrk, HDD 2 TB, op. Windows 10 Home Edition. Notebook sa takmer nepoužíva iba na služobné účely, raz dva razy do roka a tak nemôže byť opotrebený. Nikde v správcovi úloh nesvieti žiadny žltý výkričník, nie sú ani chybové hlášky či správy windows prieskumníka. Notebook seká a mrzne pri testoch, skúšal som ho prejsť hd tune ale test prebieha neuveriteľne pomaly. Dokonca tak mrzne, že nedokážem naň ani nainštalovať nejaké čistiace programy.

Windows 10 - ver. 1909 bola nahradená verziu 20H2. Mimochodom, notebook obsahuje disk z lenovo sofrvare na obnovenie výrobných nastavení notebooku. Pomocou neho som obnovil notebook do výrobných nastavení, aplikácia vymaže pôvodný win 10 a nahradí ho zálohou z obrazu, bohužiaľ nepomohlo to. Chyba nebude v software ale v hardware, disk ma čítanie 548 MB/s a zápis 522 MB/s. Neukazuje chybné clustery pri pomalej kontrole, trvajúcej o 7.00 do 21.00 nenašla aplikácia HD Tune ani jeden chybný cluster. Skúšal som chkdsk s parametrom /f. Skúšal som od testovať ramky na funkčnosť, mem test ale nič nenašiel. Testovalo sa od 7.00 do 14.00, nevyskytla sa ani chyba. Skúšal som FurMark na testovanie grafickej karty, obraz ani raz nezakolísal a nevytvorili sa ani štvorčeky či niečo.

verze 20h2 je už přes rok starý poslední servicepack, čili zase vyžaduje stádo aktualizací.

obnovení výrobních nastavení notebooku znamená i potřebnou lenovo utilitu pro klávesnici, ale taky veškerý lenovo bloatware.
po recovery systému předpokládám, že v tom není žádný antivir třetí strany.

rychlosti disku ~500mb: psal jsi že tam máš 2tb disk. chceš říct, že v tom bezcenném shitu máš 2tb ssd, které stojí cca 10-násobek co ten ntb?? (ten krám má cenu tak 500kč, nebo zadarmo do tomboly)

proč a4 není procesor a tím pádem je to celé na vyhození, hned od nesmyslné koupě: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A4-9120&id=3093
tento neprocesor je připájený, nevyměnitelný. proto je zbytečné testovat disky a ramku, když hlavní problém nemůžeš nijak vyřešit.

Chyba nebude v software ale v hardware

tento přístup znám od američanů. chyba je ve všem jiném, ale nikdy ne v nich a v jejich hloupé volbě.
když máš na to házet prachy do kanálu, zajdi koupit další krám.