loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ja sa vždy snažím vyhýbať pochybným web stránkam ale niekedy ak niečo hľadám tak idem samozrejme aj…
KMX 21.06.2022 16:30
KMX
HTTPS to zaručuje, že komunikaci nemůže sledovat nikdo jiný. Na bezpečnost stránky jako takové, to m…
Wikan 21.06.2022 16:44
Wikan
A čo ten web skener?
KMX 21.06.2022 16:49
KMX
Nikdy jsem žádný nepoužíval a taky žiju. Na druhou stranu ani nijak nevyhledávám "pochybné" stránky.…
Wikan 21.06.2022 16:53
Wikan
Vďaka za info. Inač ako to vlastne funguje že sa niečo škodlivého charakteru môže dostať do systému…
KMX 21.06.2022 17:09
KMX
Že by se pouhou návštěvou stránky dal napadnout systém je extrémně nepravděpodobné. A to samé platí…
Wikan 21.06.2022 17:16
Wikan
To si myslím aj ja. Ale nie som programátor. Vieš to s istotou? Teraz keď nad tým uvažujem tak po ná…
KMX 21.06.2022 17:28
KMX
Ale nie som programátor. a co ti s tím mají společného? Vždy v prílohe *.pdf. Je bezpečné zobraziť… nový
lední brtník 21.06.2022 21:39
lední brtník
Veď je to PDFko, čo škodlivé tam môže byť? javascript ? I elektronicke knihy jsou v podstate napsan… poslední
HPET 21.06.2022 23:10
HPET

Ja sa vždy snažím vyhýbať pochybným web stránkam ale niekedy ak niečo hľadám tak idem samozrejme aj na neznáme weby. Oveľa obozretnejší som ak je web stránka už vo vyhľadávači označená http na tieto weby chodím extrémne zriedka. Vie niekto potvrdiť alebo vyvrátiť či to má zmysel sledovať? Je web s protokolom https hneď zárukou bezpečnosti proti http? Je dobré si dávať pozor na url linky. Vľavo dole v prehliadači si vždy najprv skontrolujem aký web vlastne otváram. Strašne ma ale zaujíma ako je to s tým protokolom čiže ak niekto vie budem vďačný za vysvetlenie. Má zmysel používať nejaký web skener?

Je zrejme zbytočné to vôbec spomínať. Každý aspoň trocha rozumný to vie. Kde s najvyššou pravdepodobnosťou chytím nejaký ****ware? Vždy ak je niečo nekalé tak spolu s tým ide nebezpečenstvo že tam bude nejaká škodná... warez, podvody, konšpiračno-dezinformačné weby a inak pochybné weby, porno, kolotočársko-hazardné weby, eshopy predávajúce zázračné prípravky...

Vďaka za info. Inač ako to vlastne funguje že sa niečo škodlivého charakteru môže dostať do systému ak sa bavíme o W10 a ak navštívim nejakú pochybnú stránku. Je možné infikovať OS už hneď po načítaní stránky? Vždy som mal v prehliadači(používam BRAVE) nastavené aby sa mi zobrazilo okno s nutnosťou zvoliť a potvrdiť uloženie súboru. Vie to hacker obísť? Že sa mi ani okno nezobrazí len sa okamžite stiahne do systému škodlivý kód úplne bez vedomia užívateľa a že sa potom vzápätí aj spustí? W10 mám nastavený aby sa vždy zobrazila žiadosť ak niečo spúšťam alebo sa to spúšťa na pozadí, myslím toto https://i.imgur.com/k0M0iym.png je možné to všetko obísť? AV program nemám žiadny, dlhé roky používam vstavaný defender.

To si myslím aj ja. Ale nie som programátor. Vieš to s istotou? Teraz keď nad tým uvažujem tak po návšteve stránky sa do zložiek prehliadača ukladajú určité dáta a ak tam hacker prepašuje spustiteľný súbor ktorý užívateľ nechtiac otvorí... Toľko teória ale aká je prax. Niečo podobné som rozmýšľal dávnejšie čo sa týka emailov. Môže už samotné zobrazenie emailovej správy byť škodlivé? Je mi jasné že tam zvyknú byť pochybné prílohy ale tie je nutné stiahnuť. Posledný pol rok mi chodí do spamu email stále z inej adresy s textom správy náhodným textom písmen a čísel. Vždy v prílohe *.pdf. Je bezpečné zobraziť to PDFko priamo v emalovej schránke? Prípadne ho stiahnuť? Veď je to PDFko, čo škodlivé tam môže byť? PDF je vždy v azbuke a vždy ide o peniaze.

Ale nie som programátor.

a co ti s tím mají společného?

Vždy v prílohe *.pdf. Je bezpečné zobraziť to PDFko priamo v emalovej schránke?

pdf soubor může obsahovat javascript. záleží, jak tupým nástrojem ho prohlížíš, jestli je schopný ho interpretovat - ke tvé škodě.
třeba areader má javascript default povolený.
ve win10 ho běžně zastává edge. jak js zpracovává nevím. zato je tak moderní, že najít něco v jeho nastavení je nemožné.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...