Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký disk 18 až 20 TB ?

Ahoj. Rád bych poprosil o radu na co si dát pozor při výběru velkého disku min. 16 ideálně 20 TB pro použití v externí dokovací stanici. Disk bude nutní brát občas s sebou při cestování.

U některých dokovacích stanic je uvedeno, že lze použít disky do určité velikosti.. Mám EVOLVE DION 2, budu potřebovat novou? Co to omezení způsobuje?

Disk bude sloužit jako skladiště dat se kterými se bude pracovat. Jde mi hlavně o pohodlí mít všechna ta konkrétní data na jednom místě a nemuset disky střídat.

Je něco na co bych si měl dát při výběru disku pozor? Rozdíly mezi GOLD, UltraStar, Exos, IronWolf.. SAS/NAS/CMR

Cenové rozdíly jsou i několikatisícové, takže na co se zaměřit? Děkuji všem za rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Cena/kapacita vychádza lepšie pre 18TB variant. Vzal by som tento https://www.alza.sk/seagate-exos-x…
KMX 21.06.2022 19:40
KMX
Na zálohu mám disky už koupené. A ty zdrojové disky odkud tam ta data nacpu zůstanou také, takže pot…
Diskopříběh 21.06.2022 19:53
Diskopříběh
ten rámeček/dock je přece asi 50x levnější než hdd. tak co řešíš, když největší značka šuntů evolveo…
lední brtník 21.06.2022 21:26
lední brtník
S tými boxami je to niekedy zaujímavé. Mal som už všelijaké. Napríklad AXAGON nie sú ani nejako preh…
KMX 21.06.2022 21:43
KMX
Přidám se s dotazem k dotazu. Je mezi zmíněnými obchodními názvy nějaký s minimem obsahu plastů, ted…
ST 22.06.2022 07:12
ST
Súhlasím, vlastne si opísal ako má byť vyhotovený kvalitný externý box. Ten AXAGON na ktorý som odka…
KMX 22.06.2022 08:08
KMX
Mě teda ten orico totálně zklamal (tento: https://www.alza.sk/orico-35-hdd-ssd-transparent-box-d5674… nový
ml1 24.06.2022 13:10
ml1
No já si kupoval jen obaly ORICO. Měly být dle popisku alzy vodotěsné a tou mezerou u otevírání jdou… poslední
Diskopříběh 24.06.2022 19:51
Diskopříběh

Na zálohu mám disky už koupené. A ty zdrojové disky odkud tam ta data nacpu zůstanou také, takže potřebuji zálohovat jen malou část těch dat, výsledky práce. Takže to je v pohodě. Spíše mi jde o to, aby to fungovalo s tím dockem co mám či zda pořídit nový nebo snad rámeček? Aby tam na tom disku nebyla nějaká debilní technologie, vědět za co si připlácím u těch dražších variant atd.

S tými boxami je to niekedy zaujímavé. Mal som už všelijaké. Napríklad AXAGON nie sú ani nejako prehnane drahé a plnia dobre svoj účel. Je neskutočné utrpenie keď box nevie vypínať HDD po bezpečnostnom odpojení. To vyslovene neznášam a také boxy som hneď vyhadzoval. Tie úplne najlacnejšie pri záťaži nezvládajú a odpájajú sa. Nie je to vždy len o značke. Aj UGREEN sú dobré alebo ORICO tiež, používam pre ext.SSD a bez problémov.

Přidám se s dotazem k dotazu.
Je mezi zmíněnými obchodními názvy nějaký s minimem obsahu plastů, tedy pokud možno co nejvíce celokovový? Má některý box/rámeček bezšroubkovou technologii montáže, a to včetně demontáže krytů boxu? Pro mne je akceptovatelné pouze kovové provedení, výhradně s použitím kovových šroubků s metrickým závitem. Ty "vruty ze sračkoidní oceli zavrutané materiálově do čehokoli" kde se hned ožvýká závit, ty ať si dovozce a Čína strčí do... (_!_)

Súhlasím, vlastne si opísal ako má byť vyhotovený kvalitný externý box. Ten AXAGON na ktorý som odkazoval https://www.alza.sk/axago-ee35-xa3-aline-d1775025.htm je takmer celokovový. Celá tá horná/dolná plocha a pozdĺžne bočnice. Jedine tie konce sú plastové a závit si už nepamätám či je metrický ale myslím že hej. Konkrétne tento box je veľmi podarený. Vie sa automaticky správne vypnúť po odpojení v systéme a má aj automatické vypnutie po nejakom čase nečinnosti. Má ON/OFF prepínač, LED kontrolku a USB-B. Ja preferujem pri 3,5" boxoch USB-A a USB-B a pri menších 2,5" USB-C. Z tých spomenutých UGREEN/ORICO som mal skúsenosť len s lacnejšími variantami, tie boli vždy celoplastové a zvyčajne sú len zacvakávacie bez skrutiek.

Mě teda ten orico totálně zklamal (tento: https://www.alza.sk/orico-35-hdd-ssd-transparent-box-d5674226.htm ). Možná to je vadný kus a měl jsem ho reklamovat, ale nějak jsem se k tomu nedostal a 300 korun pořizovací ceny mě nijak moc do toho nehnalo. Ale je komplet bezšroubkový, jak někdo chtěl, tak může zkusit štěstí.
Závity na tom axagonu jsou metrické M3 (dávno tam nemám originál, nejsou v krytu nijak zajištěné, tak se lehko ztratí), v dodávce byl i šroubováček. K mému podivu ten závit v hliníku stále drží, i když svého času jsem tam disky měnil dost často, poslední dobou tam mám disky s fotkama, asi už na stálo. Také tento box hodnotím jako povedený, nebyly s ním nikdy žádné problémy.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru