Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý wifi signál optického internetu, zapojiť druhý router?

Zdravím, na novom byte som si od telekomu zriadil optický internet, po zapojení mám však v izbe kde mam pracovňu slabý signál, čo je asi kvôli 3 stenám ktorými signál putuje. Nechcel by som to riešiť zosilňovacom signálu, keďže v izbe mám možnosť sa tiež napojiť na internet. Chcem sa teda spýtať ci existuje nejaký šikovný malý router, ktorý nemusí mat už také dobré parametre ako ten od telekomu, stačí mi niečo jednoduché čo v danej izbe mi zabezpečí dobrý signál a použiteľný internet na prehrávanie 4K videí.

Tú su aj fotky izby kde je router a izby kde je možnosť napojiť sa na internet.

https://ibb.co/ZNDDDr4
https://ibb.co/Wxv6fDg

Dakujem za rady a tipy

Existuje, ale to zapojenie, co tam mas nedava logiku.
Strukturovana kabelaz sa zapaja do hviezdice, cize vsetky zasuvky v byte sa stretavaju v jednom mieste, kde je umeistneny switch/router, ktory signal dalej rozdeluje.
Kde sa stretavaju tvoje zasuvky? Ten sedy kabel z routra ti je tam naco?
Ja by som si kupil RB941, ale ak si kupis nejaky TP-Link napriklad Archer C6 bude ti to fungovat tiez.

ten sedy kabel do steny zapojil technik s tym ze to mi umozni internet v tej zasuvke co mam v tej izbe kde to potrebujem, a nieco take ako ked mas na komare len do zasuvky ze by som nemal nic na zemi nexistuje? taketo nieco by som nemohol mat? https://m.alza.sk/tp-link-re450-ac1750-dual-band-d3020286.htm#recenze
to rb941 nie lebo to ma iba 2.4ghz wifi a ja tu mam aj 5g net cize to aby som mal rychlejsie potom

To by fungovalo v tom pripade ak by nejaky idiot v byte spojil pri stavbe jednu zasuvku s druhou. Je to sice blbost, ale nie nemozne, takze ak su tie 2 zasuvky prepojene tak ano potom na druhej zasuvke po pripojeni mas internet.
To, co si si vybral je extender, takze sluzi na rozsirenie signalu a ked ho das tam, kde mas naprd signal bude sa tam trapit aj on.
5GHz je sice fajn, ale cez 3 steny ti pojde vyrazne horsie ako 2.4GHz.
Ak chces nieco dualne ja pouzivam AC2 doma.
https://www.alza.sk//mikrotik-rbd52g-5hacd2hnd-tc-d5305635.htm?kampan=adw1_sitove-prvky-a-nas_pla_all_sietove-prvky_routerboard_c_9067837___PW023v8_374803199652_~79513088391~&gclid=CjwKCAjw-8qVBhANEiwAfjXLrtBvXXfJRuRlrNNvVwdxs5D0JjxJ8kvHMl0bh2Ac6miyUxFCJdJgxhoChj0QAvD_BwE
Inak ako su zapojene zasuvky otestuj tak, ze sa na tu druhu pripojis kablom a ked ti pojde net tak su tie 2 zasuvky navzajom prepojene.

Fyzicky ano, ale ak si nastavis novu wifi rovnako ako prvu ty uvidis vzdy len jednu, takze budes mat 1 a nie 2;o).
Navyse to na ktoru wifi sa napoji klient urcuje vzdy on, takze sa kludne moze stat, ze budes pri wifi so silnym signalom a tvoj telefon sa bude drzat tej na druhej strane bytu, ale s tymto nic nespravis.
Vtedy pomoze vypnutie zapnutie wifi na mobile a telefon sa pripoji potom vzdy na tu wifi so silnejsim signalom.

Takze mozno by bolo mat lepsie ze mat na vyber a zapamatat si v pracovne na notebooku tu silnu a ostatne uz by bolo jedno
Tak teraz som bol aj pri routri a 4k video nacitava tak mam podozrenie ci sa nahodou nenapajam stale na 2,4ghz a ci nemam teda nejak v nastveni routra nastavit 5ghz?

Takze mozno by bolo mat lepsie ze mat na vyber a zapamatat si v pracovne na notebooku tu silnu a ostatne uz by bolo jedno

Ani nie, telefon sa ti bude spravat rovnako. Ak mas vsak 2 wifi tak aspon vidis, na ktoru si pripojeny, ak sa volaju rovnako tak to v telefone nevidis, na ktoru si zrovna konektnuty.
Niektore sww ti vedia v mobile ukazat napriklad mac adresu AP a v tom pripade by si vedel , ne ktoru si pripojeny aj v pripade rovnakeho nazvu siete.

Snažil bych se usilovat raději o kabel, nebo alespoň o přemístění stávajícího zařízení na vhodnější místo. Pak je možnost zkusit páchat partyzánštinu a experimentovat s Al odrazovými plochami. Pro inspiraci... https://cdn.thisiswhyimbroke.com/images/wifi-booster.jpg

Jinak souhlasím s panem Flegem. Otestoval bych MikroTik RB941-2nD (mám rád ten ležatý pro jeho strohý vzhled), nebo je možnost stojaté varianty MikroTik RB941-2nD-TC. Případně ještě podle potřeb zvažovat MikroTik RB951G-2HnD. Raději počítat s tím, že bude třeba pro konfiguraci povolat někoho znalejšího.