Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet TOSHIBA Encore WT8 nevidí HDD/USB

Děcka měly starý tablet (TOSHIBA Encore WT8-A-102) chvíli na hraní a samozřejmě modrá smrt. Widows 8.1 nešel spustit, opravit ani obnovit (nebyla záloha, protože je to stařešina z roku 2014). Každopádně jsem zformátoval přes bios HDD, napojil přes mikro OTG redukci bootvací flashku, ale tablet nyní nevidí ani HDD a ani žádné zařízení v USB portu. Po zapnutí píše chybovou hlášku No bootable device, hit any key.

Co jsem zkoušel:
- nastavení BIOS, jsou tam pouze 2 možnosti Secure boot a SUB controler
- různé flash disky
- různé kombinace nastavení při vytvoření bootovacího disku (FAT 32, NTFS, MBR, GPT)
- 2 různé OTG kabely
- i různé ISO Win 8 (i když to asi nemá nic společného s tím, že nevidí Flash disk)

Jinak mikro usb port normálně tablet nabíjí (změřeno zkoušečkou, protože Toshiba tento šmejd udělala bez jakékoliv diody), po připojení externího HDD jej také napájí.

Prosím o radu, jak dál. Děkuji.

S5agQ.jpg
8Ntk7.jpg
kKY7w.jpg

Zkoušel jsem GPT i MBR, klíč bootuje v notebooku. ISO je 32bit WIN 8.1, zkoušel jsem i 8.0. Právě včera jsem s tím strávil na zahradě půl dne. Divné je, že v biosu není u HDD ani USB nic uvedené, tzn. jakoby je neviděl. Tam by přece mělo být název disku nebo alespoň nepřidělené místo ne? Ani různé jiné flash disky, externí HDD tam po připojení nevypíše. Ale napájí je.

Tak sláva nazdar výletu, dílo se povedlo. Memtest ISO také nefungoval, ale nakonec jsem přes Rufuse vytvořil bootvací flash disk s MBR (tady Rufus formátuje disk jen na NTFS), obsah zkopíroval do složky, pak flashku na FAT32 a obsah zkopírovat zpět. Nyní již konečně bootujeme. Děkuji za pomoc.

Tak chyba lávky, v domnění úvodní obrazovky jsem dal instalaci stranou a dnes jsem to chtěl nainstalovat ovšem vždy při úvodní volbě jazyka instalace zamrzne. Tablet jde přepnout do BIOSu a tam zase dotyk funguje.

https://ibb.co/vHpwSRM

Co jsem zkoušel:
- různé ISO Win instalace, 7, 8 i Win10
- různé jazykové verze Win
- bootovací flash disk vytvořen přes ofiko win creation Tool
- odpojení disku v průběhu instalace, zapojení je externi myši i klávesnice

Už to s tím krámem asi vzdám.