Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadává zvuk/přestanou hrát repra

Mám takový zajímavý problém. Někdy před půl rokem vypadl proud, když to pak zase nahodili a já zapnul PC, tak mi nešel zvuk. Od té doby to zlobí, občas, nahodile, jak se tomu zachce, často při vypnutí hry, prostě přestane jít zvuk. Jinak zvuk jede normálně, třeba celý den. A pak jen tak, z ničeho nic, třeba při vypnutí té hry, nebo při zavření prohlížeče a nebo prostě jen tak bezdůvodně, přestane PC pouštět zvuk. Zvuk nejde ani ze sluchátek, nebo jiných repro, ani ze zadních a ani předních konektorů. Divné ale je, že přestanou fungovat i reproduktory! Když je zkusím zapojit jinam, třeba do telefonu, tak prostě nehrajou, (sluchátka jo, repra ne, takže telefonem to neni). Jakoby se navzájem reproduktory a PC mezi sebou nějak vyzkratovali a oba si na chvíli prostě přestanou hrát :-D Když PC vypnu, nechám chvilku odstát, tak po nějakém čase zvuk zase začne fungovat. Jako zázrakem začnou hrát i ty reproduktory, odpočinou si a zase začnou hrát, takže to zase zapojím dohromady a třeba dva dny dobrý, jak kdy, někdy se to stane dvakrát denně, někdy jednou týdně... Jako že přestane fungovat PC, to se prostě občas stane, někdy se prostě něco nepovede, ale ty repra???? Proč přestanou fungovat a po nějakém čase se zase rozjedou? Pomůže přeinstalování systému? Tohle vidím poprvé v životě, vůbec nevím, jak to vyřešit, je to otravný, vypnu hru, zapnu třeba youtube a konec, zvuk nejde. Děkuji za rady...

A opět je tu obsáhlá slohovka s nulovou informační hodnotou...
Konfigurace PC - neznámá, Systém - neznámý, repro a sluchátka neznámé, ...

... Když je zkusím zapojit jinam, třeba do telefonu, tak prostě nehrajou, ...

Tohle bych chtěl vidět!

Pár tipů:
* zlobí ovladač zvukovky (řešení = přeinstalace)
* zlobí systém (řešení = nová čistá instalace systému + ovladačů)
* "načnutý" zdroj / základní deska / ... po výpadku proudu (zjistíš výměnou za 100% funkční kus)

Mě hlavně rozhodil ten problém s těma reprákama, jinak bych neotravoval a nepsal sem. To že nejde zvuk z PC, to mě zas tak moc nezaskočilo, občas se prostě něco pokazí, ale co ty repra, to je divný ne? (Creative MF1610 2.0). Jde zvuk, najednou nejde, odpojim repro, strčim jack do telefonu, repro nejde, uběhne cca půl hodina, repro jde, jak to??? To je úplně jak kdyby je ten počítač na půl hodiny uspal nebo co... Takže mě spíš zajímalo, jestli se někdy někomu stalo něco podobnýho...

Někdy před půl rokem vypadl proud, když to pak zase nahodili a já zapnul PC, tak mi nešel zvuk.

Príčina vzniku problému môže byť úplne iná ako si myslíš aj keď nie je vylúčené že to mohlo pri výpadku spôsobiť problém. V rýchlosti som to prečítal a ak chápem správne tak chyba sa prejavuje na všetkých pripojených zariadeniach(slúchadlá/repro) a taktiež všetky audio výstupy. Ak áno tak chyba je jednoznačne v kompe. Určite začni čistou inštaláciou Windows. Ak bude problém pretrvávať tak môže byť chyba aj HW charakteru čiže problém na základnej doske respektíve ak tam máš dedikovanú zvukovku tak aj tam.

Ano, přestane fungovat zvuk, ať strčim do PC cokoliv a do kteréhokoliv portu, tak zvuk nejde... Po nějakém čase zase fungovat začne. Divný jsou ale ty repra, jak to, že taky přestanou hrát, jak kdyby je ten počítač na chvíli uspal nebo co. No nic, zkusim ještě jednou přeinstalovat ovladače a půjčim si jiné repra, když problém přetrvá, tak udělám čistý reinstal systému, ale tomu jsem se chtěl vyhnout, nebaví mě to :-) Mám desku Asus b550-a gaming s integrovanou zvukovkou, myslíš, že když bych dokoupil jinou zvukovou kartu, tak že ani ta by nemusela fungovat?