Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k na starším nb

Ahoj, mám už starší nb Acer Aspire V15 nitro
https://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro-vn7-591g-51cy-cerna/159454/produkt
...a nedaří se mi na něm plynule přehrávat 4k rozlišení přes 4k projektor. Přesto, že má procesor podporu v přehrávání ve 4k (30fps), tak se mi videa sekají a to ikdyž mám u konkrétního programu nastaveno "spustit s grafickým procesorem Nvidia GTX 680m".
Chci se zeptat, jestli by se toto dalo vyřešit hw upgradem, např. zakoupením RAM. Momentálně tam mám 8GB. Nebo je potřeba vyměnit i procesor?

zkoušel jsem všeljaké přehrávače KM player, VLC, BS player, WMP, 5k player ale v žádném jsem plynule nerozběhal video 4k. Je možné, že mi hw nepodporuje dané kodeky, a nebo je to jenom o tom stáhnout si nějaký dekodér.
...občas se mi podaří přehrát video na youtube ve 4k v google chromu, ale to jen málokdy, většinou se mi sekají (a to i 4k při 30fps).
Existuje nějaký hw akcelerátor pro přehrávání ve 4k?

Otvor si správcu úloh/výkon(zobrazenie grafov), nechaj to bežať. Pusť potom to 4K prehrávanie aspoň na 30 sekúnd. Prejdi znova do správcu úloh a pozri ktorý komponent bol ako zaťažený. Ak ide CPU/GPU na 100% tak nestačia s výkonom. Ak ide na 100% HDD tak nestíha tiež. RAM ak ide pod maximum tak OK. Tam máš vlastne jedno či zaťažíš RAM na 40% alebo na 95%, výsledok je rovnaký. Problém nastáva keď už to ide na 100%, až v tejto chvíli sa upgrade RAM oplatí.