Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový externi hdd dost hřeje?

Dobrý den, koupil jsem tento externí disk: WD Elements Portable 5TB a přijde mi, že trochu více hřeje... Zkoušel jsem měřit teploty v CPUID HWMonitor a za normálního chodu se pohybovala teplota kolem 45 stupňů a při plném vytížení (zápis velkého množství dat) jsem naměřil až 51 stupňů. Disk jsem měl připojený k notebooku a k normálnímu stolnímu PC (obojí přes USB 3.0). Mám ho teprve pár dni, takže ho můžu vrátit v rámci 14-ti denního odstoupení od smlouvy... Raději jsem se tedy obrátil nejprve sem. Co si o tom myslíte? Jsou to na externí disk normální hodnoty? Děkuji předem za veškeré reakce.

Děkuji všem za cenné rady a poprosím tedy ještě o jednu: když ne ELEMENTS, tak po jakém jiném disku bych se měl podívat? Jde mi o zálohu velkého množství dat a aby na tom disku ty data vydrželi, pokud možno, co nejdéle (klidně dalších 10 let). Vyrábějí se tedy vůbec ještě takové HDD?

Sam krome mnou doporucovaneho prevodniku na 3,5" disky SATA-USB, mam i tu prvni interni variantu na 3,5" disk, jak davas odkaz ty. Za me nejlepsi reseni. Nicmene ho bezne nedoporucuju z toho duvodu, ze dnes vetsina uzivatelu hleda prosklene skrine se svetylky a najit misto toho slusnou skrin s 5,25" otvorem prave na tyto pripady, je uz docela umeni. Skoda no, holt musi vetsine uzivatelu stacit to USB, nicmene pokud tazatel ma 5,25" otvor v PC a nic v nem nema, tak urcite nejlepsi reseni, diky za doplneni.

Já jsem vůbec nevěděl, že něco jako externí box pro HDD existuje. Takže do toho půjdu. Jen taková malá otázka: není to nic těžkého to zapojení toho disku do toho 3.5" boxu s externím zdrojem? Budu ho mít u PC (přenáěet ho nehodlám).

Bude. Na tom obrazku u Axagonu to mas vyfocene. Odsroubujes, nasunes USB-SATA prevodnik, zasunes do boxu a zasroubujes, zvladne i male dite.

Za me delas trochu chybu s diskem, podle meho nazoru by byl ten Seagate Ironwolf lepsi volba, ale kazdopadne fungovat to bude i s diskem dle tveho vyberu.

wd red pro má možná zbytečných 7.200ot.
ten disk není v usb boxu nijak skvěle chlazen, 5.400ot obyčejného wd red by stačilo - ale ten je smr :(

jestli z toho chceš dělat trvale připojený disk k pc, není pak jednodušší přidat druhý interní hdd? (ironwolf jsou cmr disky)
a kdyby se ten disk měl 2x za rok přenášet, pak vymyslet nějaký šuplík na sata disk?
jen namátkou, rychlost sata1 only, hledal bych dál:
https://www.suntech.cz/produkt/83581-lian-li-rh-48sac-sata-sata-silver-mobile-rack/
https://www.suntech.cz/produkt/83583-lian-li-rh-38sac-sata-sata-black-mobile-rack/

a jen na ty nezbytné přenosnosti si poskládat 512mb ssd box?

Tyhle interní šuplíky jsem používal asi před 20 lety, ještě na PATA disky. :-) Dnes už bych je nedoporučil, když existují interní hotswap rámečky (viz. odkazy výše), které mají výhodu, že v nich lze jednoduše měnit disky bez použití šroubováku.... Můžu mít disků kolik chci, strčím do PC, zazálohuju, vyndám, strčím do antistatického pytlíku a uklidím do skříně.

Tak jsem nakonec šel do toho WD Red Pro. Kupodivu jsem to dokázal i úspěšně zapojit a oživit a už valím... :) Zkoušel jsem už i zapisovat data a teplota byla max. kolem 40 stupňů, což je oproti tomu ELEMENTSU značný rozdíl... Nutno dodat, že mám PC a teď i ten box s diskem umístěn v pokoji, kde není klimatizace. Tak snad teď nebudu muset mít o data nějaký čas obavu... Každopádně všem díky moc za rady, bez Vás bych byl ztracen já a asi brzy i moje data... ELEMENTS ještě tento týden vracím v rámci 14denního odstoupení od smlouvy.