Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě multifunkční tiskárny do 5000 Kč

Dobrý den
po asi 13 letech mi přestala fungovat tiskárna Canon Pixma Mp 630. Zvažuji koupi nového zařízení. Nevím co je dneska na trhu , proto žádám o pomoc při výběru. Tiskárna by měla tisknout, kopírovat a skenovat. Stačí pouze
černobíle, barvy nepoužíváme. Je to na domácí tisknutí, občasné cca 50 stránek za měsíc. Cenová relace si myslím do 5000 kdyby se to vešlo. Náklady na provoz by také mohly být lidové. Předem děkuji za každou radu Hrnec.

Změna předmětu, původně: Koupě tiskárny (host)

ČB na doma do 5000 Kč je laserová multifunkce DCP-L2532DW. Mění se tam po 2000 stranách toner (cca 1800 Kč) a po 12000 stranách válec (cca 1800 Kč) - těch 12000 stran na tom ale při udaném využití nikdy nedosáhnete.
Umí tisknout oboustranně, po bezplatné registraci má záruku 36 měsíců.

Co s těmi osobními a kontaktními údaji získanými z registrace dělá výrobce?
Mě tyhle praktiky dost odrazují. Pokud vyrábím kvalitu a jsem si jí jistý, tak rovnou v základu při koupi nabídnu 3letou záruku prostřednictvím obchodníků. To by zaujalo nejednoho zákazníka. Ale muset se někam registrovat? Tohle zavádí snahou manipulačně vytěžit "něco za něco". Třetí rok záruky tedy zdarma určitě není. Člověk poskytuje osobní údaje a při registraci ztrácí životní čas, který má taky svoji hodnotu.

Díval jsem se na to, než jsem sem napsal.

Víte vůbec co jste jim poskytl za osobní údaje?
Tady jasně píší ohledně registrace...
https://atyourside.brother.cz/
Vítejte v Brother online
Křestní jméno
Příjmení

Takže informace, že k Brother registraci dostačuje pouze e-mail, ta není pravdivá.

Podmínky a ujednání Souhlasím s podmínkami.
Jsem rád, že mě informujete o novinkách, produktech a službách bratrů e -mailem, telefonem nebo příspěvkem. Svůj souhlas můžete kdykoli stáhnout. Osobní údaje, které poskytnete, budou použity v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů a zásadami souborů cookie.

https://www.brother.cz/privacy-policy
Jak používáme vaše údaje...

Takže za tím vidím snahu jedinou, manipulace a vynucení si marketingové masírky.

Brother MFC-T910DW. Není sice za pět litrů, není to laser, ale máme ji doma cca dva roky a ještě nás nevyšplouchla. Tisk prakticky za cenu papíru. Tisk a sken ze všeho, co si umíš představit (je-li připojena k routeru). Popřemýšlej snad nad jinou LAN tankovkou, tahle konkrétní už asi na trhu nebude (hledat nebudu).

Ja uvažujem tiež o novej,lebo tá moja canonka má už riadne štve tou jejich chybou B200 sústavné problémy a to nehovorím ,že som už musel raz hlavu meniť ,lebo som to nerozchodil. Uvažujem tiež nad tankovou,lacný originál atrament a ešte lacnejšia náhrada ,plus lacné hlavy v prípade ,že odíde.Pri HP stojí hlava 10€ u mojej canonky po výraznej zľave vyše 70€,Mám v merku tieto 2 ešte pouvažuj.
HP Smart Tank Wireless 675 All-in-Oneprinter
https://www.alza.sk/hp-smart-tank-wireless-675-all-in-one-d6789817.htm?o=1#popis
Epson EcoTank L4260
https://www.alza.sk/epson-ecotank-l4260-d6690538.htm#discussionPosts