Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ RTX 3080

Dobrý den,
prosím Vás chtěl bych si koupit novou grafickou kartu na hraní počítačových her, vybral jsem si RTX 3080, ale nemohu se rozhodnout.. Na CZC je přes 80 typů těchto karet a já tomu vůbec nerozumím. Jaká je nejlepší na hraní her v poměru cena/výkon/spotřeba? Dokáže někdo poradit, prosím?? Jsem technický anti-talent, děkuji

Zalezi co preferujes.

Rozdil mezi nima je v teplote/hluku a pak i vykonu kdy jsou nektere verze grafiky o neco vykonnejsi nez ostatni(ale byva to kolem par %)

Samozrejme hraje roli cena protoze asi nema(podle toho co chces) priplacet X tisic za neco co nevyuzijes.

Celkem dobra(skoro i nej) a kupodivu levna je https://www.czc.cz/asus-geforce-tuf-rtx3080-o10g-v2-gaming-lhr-10gb-gddr6x/340142/produkt

Muzes si pak prave priplatit 2000 za jeji OC variantu(pretaktovana a o par % vykonnejsi)

Dobrý den,
teplota či hluk je mi asi jedno, mám teď GTX 1080 a ta hučí docela dost, když hraju náročnější hry, tudíž jsem na hluk zvyklý. (Pokud to teda není hlučnější karta, ale předpokládám, že hlučnější jak GTX 1080 asi tyto nové high-endy nebudou :-) )
Máte pravdu, nemá cenu platit za něco co nevyužiji. Chtěl bych jí jen čistě na hraní. Koukal jsem se na tu vaší co jste posílal a utáhl by jí můj zdroj? https://www.alza.cz/seasonic-focus-gx-750w-gold-d5711814.htm?o=1

Zalezi co mate presne za GTX 1080.

RTX 3080 jsou "trochu" vykonnejsi a radi si papnou ale ten zdroj ji utahne. Pokud teda nemate jeste nejakej zrave a pretaktovane CPU.

Jinak ta TUF co jsem posilal je asi idealni. Za dobrou cenu a nema cenu si priplacet. Navic v pomeru cena vykon je v recenzich a i nazoru lidi ruzne na internetu hodnocena jako jedna z nej.

Mám AMD Ryzen 9 5900X (bez úprav v tovární verzi) a GTX 1080 je WindForce 3X OC (GV-N1080G1 GAMING-8GD) (taktéž bez úprav v tovární verzi).

Tudíž tuto co jste posílal asi koupím, předpokládám, že zase nějaký rok vydrží než začne nestíhat moderním titulům jako teď má GTX 1080.
Ještě bych se chtěl zeptat na Váš názor, jestli by nebylo lepší počkat do srpna/září kdy budou představeny nové grafické karty, je možné že spadnou potom ceny a nebo budou oznámeny lepší karty za výhodnější ceny?

No s tou R9 to bude jakz takz ale ten zdroj co mate je slusnej a mel by to zvladat.

Takhle asi "nejvetsi" problem je tam tech 10GB...coz muze byt pri rozliseni 4K uz nekde problem a hlavne do budoucna.

Nad timhle jsem taky premyslel ale nikdo nevi co bude. Predpoklada se ale ze se na nove karty zase nikdo nedostane a budou na dlouhou dobu jen pro "vyvolene"...co to udela s dostupnyma kartama nevim.
Za mne je cena kolem 25k za novou RTX3080 ok.

Nad tím jsem též přemýšlel, že je možné, že grafické karty co vyjdou asi nebudou úplně hned k mání a bude se na ně zase čekat 1 rok ne-li víc... :-) Ale chtěl jsem názor odborníka, já se v tom zase tolik nevyznám.

A vy osobně byste zvolil GTX 3080 na hraní a nebo koupil RTX 3070 Ti GAMING OC? Zase jsem někde slyšel, že vzhledem k tomu, že používám jenom 1 monitor, který 4k nepodporuje (jen 144Hz FHD) a hraji jen hry tak že je GTX 3080 zbytečný overkill a zbytečně bude hřát a žrát energie, že 3070 Ti na to bohatě stačí. (Omlouvám se za takovéto otázky jen chci mít jasno :-) )

RTX 3080:

Alza - 24490 - https://www.alza.cz/gainward-geforce-rtx-3080-phoenix-lhr-d6128467.htm

CZC umi levneji jen radialni jednovetrakovou Gigabyte, tenhle koncept je spis pro tezebni stroje, kde je tich grafik vic vedle sebe, a jeste maji levneji MSI Ventus, coz je naprosta tragedie, co se tyka chlazeni.

Stejne je to u RTX 3070Ti:

Alza - 18990 - https://www.alza.cz/inno3d-geforce-rtx-3070-ti-ichill-x4-d6541150.htm

CZC - 19990 - https://www.czc.cz/asus-geforce-tuf-rtx3070ti-o8g-gaming-lhr-8gb-gddr6x/324596/produkt

Jenze na CZC momentalne maji RTX 3070:

15990 - https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-3070-eagle-8g-2-0-lhr-8gb-gddr6/348111/produkt

-------

Takze za me nejlepsi pomer vykon/cena jednoznacne RTX3070 od Gigabyte na CZC. Pritom, jestli hrajes na FullHD, tak ti tahle karta staci absolutne na vsechno.

Ta 3070 za 16 mi dává teď před "koncem sezony" větší smysl než 25 za 3080.
Za nějaké 4-5 měsíce cca tu má být nová nvidia i amd. Čeká se větší zaváděcí cena než měla řada 30x0 (ovšem karty za zaváděcí ceny doteď nešlo koupit) a větší spotřeba.

Takhle si koupíš tu 3070 a kdyžtak ji po roce slušně prodáš a vezmeš jinou kartu.