Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je LYNX Challenger i5 3070 dobrá sestava?

Dobrý den,
zvažuji pořízení LYNX Challenger i5 3070 pro hobby účely (hraní her, programování, tvorbu menších her v Unity a občasné 3D modelování v Blenderu).

Podle stránek výrobce jsem na czc vytvořil seznam komponentů této sestavy a hotová sestava vychází levněji. Jsem spokojený se základními parametry sestavy i benchmarky procesoru a grafické karty. Nicméně se v hardwaru příliš nevyznám, takže bych ocenil názor někoho kdo ano.

Předem děkuji za odpověďi.

přenositelné byly krabicové verze, které asi od doby win8 existují jen teoreticky v cenících.
všechny koncové licence se dnes chovají jako oem, nebo to prodejci nazývají retail, zkrátka vše se stane hw závislé pro jedinou instalaci.
stejně tak starší krabicové edice windows se po bezplatném upgradu na w10 stanou jednorázovými "oem", už nejsou přenosné.

ty druhotné licence jsou "přenositelné" jen jednou.
původ můžou mít různý. klasika ve firmě: neaktivované licence z oem pc, které se nepoužijí, protože se tam nalije jiný systém s jiným typem firemní licence, tím zaplacený podruhé.
nebo neprodané licence velkovýrobců, případně licence z neprodaných/ukončených řad pc.

o prolomení generátoru ms product key nechcu spekulovat, ale i to je možné, respektive to budou asi všechny ty alibaby za 10usd.