Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava okolo 50k

Ahoj, v příštích 2-3 měsících bych si chtěl postavit herní počítač s budgetem okolo 50k. Nepohybuji se v této oblasti nějak moc ale preference nějaké mám, když to hezký svítí tak je to výhoda:D Asi se mi víc líbí bílá skrín a když do ní jde pěkne na ty rgb světýlka hezky vidět jak někde v Tokyu vedle večerky na náměstí:D, počítač bych chtěl na nějaký to slušný hraní nových her tak na 3 roky s jednoduchou možností upgradu komponentů, Asi je určitě lepší si PC sám poskládat než kupovat poskládaný, posílám nějakej raw návrh co jsem si tak našel, Budu rád za tipy kde si komponenty nejlépe koupit a nějaké tipy co se týče jestli čekat na něco nového, díky a omlouvám se ale jsem v poli herních pc amatér:D https://www.czc.cz/313421,336508,311747,293247,329075,312909,312562,313038,323253,345591/kody

Tak to bych počkal. Nové GeForce muzou být po prázdninách, nové procesory jsou od.amd i intelu jsou ve frontě za nima.

Jinak starej CPU, SSD dáváme rychlejší adata ax8200 i do sestav za 27k, 2tb klasický disk zbytečná brzda.
Kackovy procesor na desce co ho nevyužije, F by stačilo.

Do konce roku se čeká generační výměna jak procesorů tak grafických karet. Takže pokud máš na čem hrát tak bych počkal.
Samozřejmě přesné datum ti neřeknu, nevím. Podle toho jak sleduju zprávy a úniky možná bude něco nového už v září.

Nedá se čekat, že to bude levnější spíš že výkon bude vyšší a u sestavy za 50k se podle mě vyplatí počkat. Určitě bude nutné použít dražší DDR5 paměti.
Jak to dopadne se ale teprve ukáže.

Zkušenosti s novýma komponentama logicky nikdo mít nebude:-)

Pokud to chceš koupit hned rozhodně bych volil řadu 12x00 a spíš nvidii.

Tady konzultovat určitě můžeš:-)

https://www.czc.cz/261720,348119,336508,300780,341756,330222,269122,200398,348111/kody

Bez OS, který bych koupil zvlast na aukru.

Samozrejme dotaz nema vyslovene jednu odpoved. Napriklad vypustenim HDD a nahrazeni kapalinoveho chladice procesoru za slusny vzduchovy (okolo 1000Kc) by se dalo sahnout na RTX 3070Ti nebo dokonce s priplatkem na cene na RTX3080. (Az na navrhovanou grafiku byvaji GPU na Alze ale i jinde levnejsi nez na CZC.)