Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se dostat z veřejky na lokalní síť

Ahoj všichni,
chci se zeptat mám Mikrotik a mám veřejku mám to udělané tak že v lokální síti mám zařízení které potřebuji dostat na tu veřejku to jest že když mimo mou síť zadam 78.78.78.78:10005 tak se dostanu na lokalní síť 192.168.1.25:8075 vím že to musím natovat ale když přidám nat a v záložce generel zadám chain:dsnat DSTadress: veřejku protokol:tcp6 s dst.port 10005 a v záložce action mám action:dst-nat To adress: lokalní to ports: 8075 vše potvrdím tak stejně když zadám mimo mojí sít 78.78.78.78:10005 tak to nejede na tom zařízení běží web server v lokálu ho vidím ale mimo lokál ne.

Má to nějaké řešení??

Předem děkuji za odpověď.

Hele, když maskuju IPv4 adresu, tak běžně používám 12.34.56.78:1234 taky, nebo něco podobného,
ale pro IPv6 bych použil cosi jako 1234:2345::9876:8765:6543 - tedy čtveřice hexa znaků oddělené dvojtečkama

Čili pokud půlku opatření udělí pro IPv4 a druhou pro IPv6, tak mu to dohromady nepůjde tak jak si představuje.

A že znám dost lidí, kteří netuší rozdíl mezi IPv4 a IPv6 a http:// a RJ45. Prostě nějaké zkratky, no. U těch zkušenějších pak "nějaký internet nebo co, neřeš to".

Čili pokud by řekl "chtěl jsem zamaskovat tu IPv6 adresu", tak OK, možná to udělal dobře a jen nešikovně prezentoval, pokud by řekl, že má samozřejmě jinou adresu, ale číslice přepsal, tak jsme u jedné možné chyby, proč mu to nechodí.