Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trhání notebooku

Dobry den, mám problém s trháním notebooku Acer aspire E5 572G. Nějaký měsíc dozadu se mi začal trhat obraz se zvukem ve stejný okamžik. Příklad : 3 vteřiny nic a pak trhnutí obrazu se zvukem i přesto že po zapnutí notebooku nic nespouštím,v pozadí mi nic neběží. Zkoušel jsem vypnout windows defender, ale nepomohlo to. Někdy se stane že zapnu notebook a běží bez trhání a někdy se trhá hodiny a nevím čím to může být. Potřeboval bych poradit. Někdy to ani nejsou 3 vteřiný,je to různé a nechápu čím to je. Děkuji za případné rady.

Tak kým sa ešte laptop neroztrhol ako papier, doporučil by som otvoriť monitor prostriedkov (trebárs procexp), a overil či nie je nejaká komponenta preťažená v čase keď to trhá... takéto trhania by mohli byť spôsobené nadmerným SWAPovaním RAM, čo pri SWAPovaní na ten 5400rpm roťačák so SMR zápisom musí byť bolesť sama o sobe.

zastaralý shit nízkého výkonu, nejspíš s prachem ucpaným výměníkem chlazení.
https://farm4.static.flickr.com/3635/5754125910_3e9c3d159a_b.jpg
údaj o teplotě by možná napověděl - třeba z hwmonitor.

anebo spyware ve windows, co parazitně zatěžuje už tak slabý procesor.
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

pomalý bezcenný shit bych vyhodil a nahradil nějakým normálním repasem.

Adware ai spyware žádný. Měl jsem to ucpané stejně jak na fotce, ale před pár měsíci jsem to vyčistil. Ted jsem si všiml že mám aktivni geforce 840M a jedou mi na ní programy bez, před tím jsem si všiml že aktivní nebylo a trhalo se to,možná to bude tím. Někdy to běží a někdy ne. Nejnovější ovladače bych měl mít nainstalované.

V jaké prostředí je PC? Například paneláky mají suchý vzduch a značnou prašnost. To se pak rychle zanáší. Ještě nedávno mě tu kamenovali, když jsem poukazoval na nutnou rozebíratelnost notebooků kvůli čištění (bez rozlámání těch plastových šuntíků).