Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně procesoru

Zdravím,

Plánuji upgrade PC, momentálně mám

i7-6700K (4,8Ghz)
GTX 1080ti
4x8GB hyperX fury 3200mhz
750W 80%Gold Zdroj

Chtěl bych výkonnější procesor a Koukal jsem po ryzenech, akorát se v nich vůbec nevyznám a k tomu bych rád RTX 3070 / 3080 popřípadě AMD ekvivalent

PC využívám hlavně na editování fotek ve photoshopu a občasnému hraní her (mám 4K60Hz monitor - hraju převážně league of legends, sem tam AAA hry)

Potřeboval bych Desku + procesor, nejlépe MIni ITX a byl bych rád, kdybych si mohl nechat Ramky, pokud by byl velký rozdíl, tak i Ramky

Děkuji předem za každou radu :)

To máš nataktované na 4,8 GHz? Neříkej, že Ti ta rychlost nestačí. Nechej to jak to máš, případně dokup nejlepší procesor, který Tvá deska podporuje. K Ryzenu se hodí i rychlejší RAM, ale nepřijde mně ta investice jako produktivní. Kupovat desku, procesor a RAM. Záleží samozřejmě na Tvém rozpočtu, který nepíšeš. Jinak se moc poradit nedá.
Případně dokup jen grafiku https://graficke-karty.heureka.cz/asus-rog-strix-rtx3080ti-o12g-gaming-90yv0gt1-m0nm00/#prehled/