Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM stickem

Zdravím poradnu.

Poprosil bych pomoc, paměti, chyby v časování, špatné RAM sticky jsem řešil tolikrát ale tohle se mi ještě nestalo.
Měnil jsem kamarádovi desku co mu umřela za starší kousek, ale taky funkční, testoval jsem desku pár týdnů zpátky. Když zapnu počítač, rozsvítí se DRAM ledka, problém s RAM,
MemOK od Asus nepomáhá, řada restartů s blikáním a po chvíli jsme zase na rozsvícené DRAM. Tohle se děje se dvěma sticky v Dual channelu, nicméně pokud použiju pouze jeden stick, systém nabootuje a tady přichází záhada, když zkusím pouze jeden stick a to ten druhý co je venku, tak počítač nenabootuje a zase DRAM LED. Dávalo by teda smysl že něco je s RAM stickem, nicméně když ho vyzkouším v jiném počítači tak funguje, záhada.

Zkoušel jsem CMOS restart, jak jumper, tak baterku, různé kombinace, vždy nechat MemOK aby provedlo konfigurace, systém nikdy nenabootuje, pouze s jedním stickem a to jen s jedním ze sady, druhý zkrátka nefunguje ani samotný. V jiné desce funguje..... toto jsem ještě nezažil.

Windows 7 Ultimate x64
Asus P8Z77-V LK
i5-2500K
Radeon HD 7970
Corsair DDR3 2x4GB 1600MHz CL9
Seasonic 500W

Nějaké nápady co ještě zkusit, hodiny už nad tím kroutím hlavou. Díky

Zkus malinko zvýšit napětí nebo časování RAM. Je ta RAM uvedená v listu kompatibility na stránkách od výrobce? Ikdyž moc nekompatibilních RAM jsem za poslední roky neviděl. MAX rozdíl mezi SS a DS. BIOS je aktuální?

Windows 7 Ultimate x64

Na kolik to vyšlo? :-D

A v single channel funují? Třeba slot 1/4 nebo 2/3? U některých desek to bývá 1/2 a 3/4. Zkus to popřehazovat, ale moc šancí tomu stejně nedávám. Za pokus nic nedáš.
Nebo malinko zvýšit napětí severního můstku, ale opatrně.
Jestli to nepomůže, tak flashni nejnovější BIOS. Podle mě asi poslední možnost...

Nefungují. Funguje pouze jeden stick a to vyloženě jeden stick, druhý stick samotný nejde vůbec, v jiné mobo jde, nechápu to. Kdyby nešel v jiné desce tak chápu že je po něm, ale jde. BIOS je po flashi. Zkusím ten můstek snad to neusmažím.

Jo to bude nejlepší, zkusím jiné kity, co jiného mi zbejvá. Přemýšlel jsem ještě že může být moc přitažený chladič, na Intel socketech často dělá zkrat, ale to by stále nevysvětlovalo proč jeden stick jde a druhý ne. Přepastoval jsem CPU, znovu usadil chladič, nechal ho více povolený, zkusil jsem jiný CPU_FAN jednou se mi stalo že byl problém se šťávou do RAM a když jsem připojil chladič do druhého CPU_FAN tak RAM najednou fungovala.... ale to už je jen střílení, CMOS reset opět, Clear RTC RAM. Zkoušel jsem 1.40/1.50./1.65 napětí, různé časování, bez úspěchu.

u corsair ds/ss 1600Mhz je možné osadiť bud 2x4 alebo 2x8GB do čiernych alebo modrých slotov v páre pri 1,50V only,alebo 4x4/4x8 GB do všetkých,alebo samozrejme 1x4/1x8GB,pozri tie Tvoje,je možné že máš zákl.revíziu Vengeance XMS3,ktorá má 1,65V only,tá v tej doske nebude plnohodnotne funkčná.....