Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nereaguje, obrazovka nesviti

Dobrý den chtěl bych se zeptat, mám PC sestavu sapphire Radeon RX 570, ryzen 5 2600,základní deska asus prime b450M-K,zdroj zalman ZM600GS2,16gb ram. Počítač přestal ze dne na den fungovat ve stylu když ho zapnu vše na pc se rozsviti vetraky funguji ale klávesnice nesviti,obrazovka nic bez signálu a pc nereaguje musím ho vypnout vzadu tlacitkem na zdroji. Grafickou kartou to není ty jsem zkoušel vyměnit a moje funguje v jiném pc v pořádku. Chtěl bych se zeptat jestli si myslíte jestli by to mohla být vina na místě zdroje nebo zakladovky.

Pokud ještě neuplynulo 6 měsíců od koupě, tak je to považovatelné za skrytou výrobní vadu. Důkazní břímě je na bedrech protistrany.
Více nemá smysl s tím ztrácet čas.

Určitě reklamovat.
Do reklamačního protokolu nechte zapsat váš požadavek: Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o reklamaci zboží ve lhůtě do šesti měsíců od vzniku kupní smlouvy, tak zákazník prohlašuje, že nechce zboží opravovat. Zákazník žádá vrácení kupní ceny převodem na číslo účtu...

Reklamace musí být vyřízena co nejdříve, nejpozději však do 30 dnů ode dne jejího uplatnění.
Pozor - Případně nepřistupovat na lhůtu delší. Už jsem řešil několik sporných situací, kdy to lidem podstrčili podepsat.

Raději bych zakoupil kvalitnější desku. Na té se nevyplácí šetřit. :i:

Desku si koupím určitě kvalitnější ,predtim na to nebylo moc peněz. Takhle deska se v pc používala půl roku ale jinak ji mám asi už rok a půl protože poslední rok sem ten pc neřešil nebyl moc čas. Takže to už asi nepůjde o vracení peněz nebo ano?

V tomto případě nevzniká právo na vrácení plnění.
Při reklamaci vady výrobku po uplynutí 6 měs. od koupě to může být řešeno výměnou nebo opravou, tedy pokud bude oprava možné. Do reklamačního protokolu bych nadiktoval text, že žádám o vyřízení reklamace tak, abych si u stejného prodejce mohl zakoupit desku kvalitnější s tím, že si rád doplatím. Dobré bude se nenechat při reklamaci odbýt řadovým pracovníkem a nechat si zavolat kompetentního vedoucího, protože ten může dost pomoci k nové a kvalinější desce. Za mě určitě neváhat a připlatit si.