Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tento disk opravdu CMR?

Koupil jsem si disk EXOS SEAGATE ENTERPRISE 18 TB ST18000NM000J.
Na alze je uvedeno CMR, ale i k němu někdo píše dotaz zda patří mezi disky, kde byla záměrně zamlčována marketingem info, že je SMR. A Expert alzy odpovídá, že nedokáže CMR garantovat.

Takže jak to tedy s tímto diskem (konkrétním modelem ST18000NM000J) je?

Děkuji pokud někdo dokáže zjistit.

Proč jste si to neověřil před nákupem?
Dobrá zpráva je, že ST18000NM000J = konvenční magnetický záznam (CMR).
Pokud chcete mít jistotu, tak si to ověřte dotazem přímo u výrobce.

Alza.cz zaměstnává masu neschopných lidí. Je to tam samý brigádník. Ti lidi vůbec nevědí co prodávají. Jsou to jen podavači a šoupači krabic. Nemají potřebné vzdělání, ani praxi a odbornost už vůbec ne. Alza.cz si je náležitě mizerně platí.

Byl mi tady doporučen jako CMR. Ale nemůžu vědět, že co je v popisku u alzy alza pak sama zpochybní :) A netuším jaká byla kauza, že marketing zakrýval nějaké SMR, jak to tam ten tazatel píše.. proto nezjišťuji u výrobce, ale tady. A proto jsem teď znejistěl a nevím, zda to CMR platí pro všechny modely a proto uvádím i číslo konkrétního kousku.

Jasné. Těm nazelenalým nevěřit. Popisky zboží se běžně vykrádají od konkurence. Debil bez potřebných znalostí pak kopíruje chyby od jiného debila.

O dost větší šance na správné informace je na webu výrobce. Stačí se jen podívat.
Sem má smysl takový dotaz psát jen ve velké časové tísni a nebo v ohrožení života.
Konec srandy, dopadlo to dobře, opravdu ten disk má konvenční magnetický záznam (CMR).

Jestli mi chcete udělat radost, tak do Alza.cz pošlete e-mailem stížnost na toho jejich experta. Pak sem dejte jejich odpověď.
Se zájmem si to přečtu.
Nutné je zbavovat se slabých kusů, které jsou placeny z peněz zákazníků a prodražují nám zboží.
Ten neschopný lempl prostě nezvládá svoji práci, tak ať jde zametat chodníky...

Marketingovou dětskou školku v Alza.cz vedou nějací dva tatíci.
https://cdn.alza.cz/Foto/imggalery/LandingPages/Kariera/build/img/employees-marketing.jpg
https://www.alza.cz/maxi/kariera/marketing-art7658.htm

Tady je hlavní škůdce a vedoucí ulhaných lemplů kteří nám jen prodražují zboží.
https://cz.linkedin.com/in/miroslav-kyn%C4%8Dl-b879a87b
Aha, on předtím lhal za Ministerstvo průmyslu a obchodu... to je hvězdný kariérista s hejnem slepic.

Tak nejjednodušší je najít datashit

https://www.seagate.com/files/www-content/about/newsroom/media-kits/_shared/files/exos-x18-channel-DS2045-1-2007US-en_US.pdf

Je to CMR.

Sektory 512 to emuluje (512e) nativně to má 4K. To je vcelku standard u velkých velikostí. NTFS default velikost bloku při této velikosti bude asi 2K.
Pokud to neuděláš budou některé operace trochu pomalejší. (v podstatě vznikne taková miniemulace smr)

Případně je možnost disk rozdělit na více oddílů a každý individuálně nastavit dle potřeb.
Výrobce uvádí, že modely FastFormat se dodávají ve stavu formátu 512e. Při přepnutí z 512e na 4Kn provedením rutiny FastFormat budou všechna data na jednotce smazána. Data musí být zarovnána do sektorů 4K, aby se projevilo zlepšení výkonu ve fomátu 4Kn.