Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook smrdí

Ahoj, potřeboval bych poradit. Dal jsem notebook na nabíječku, ale dal jsem tam špatnou s jiným napětím a notebook pak několik dní nešel zapnout. Cca po 20 dnech se zapl, ale strašně smrdí po spálenině, ale vše jede, jak má. Nevíte, co teď s tím? Jestli to můžu používat nebo raději ne. Děkuju

Tak smrdí batéria alebo NTB? https://pc.poradna.net/questions/3147758-baterie-smrdi
Akýkoľvek akumulátor ktorý smrdí, vyteká alebo syčí treba okamžite premiestniť na bezpečné miesto. Umiestniť niekde na nehorľavý povrch napríklad betón a dostatočne od horľavých predmetov. Určite by som to nenechával doma. Riskuješ niečo takéto https://www.youtube.com/results?search_query=battery+fire
Jednoducho povedane ak to začne horieť neuhasíš to. Jedna rýchla rada znie že ak začne horieť tak čo najrýchlejšie otvoriť okno a vyšmariť takú batériu von. Ak je v NTB tak rovno aj NTB. Ak nemáš po ruke nič na uchopenie tak samozrejme riskuješ popáleniny ale zachrániš celú domácnosť pred požiarom. Keď to číta nejaký ochranca prírody tak ma zrejme ukameňuje ale tak radšej nech zhorí batéria niekde vonku na tráve ako má zhorieť celý dom. Záleží od typu a veľkosti batérie ale niektoré skrývajú fakt enormné množstvo energie a horí to šialene rýchlo.