Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak odesílat velký soubor Googlem

setkal jsem se s rodinným video záznamem, který lze otevřít příkazovým řádkem prohlížeče Firefox s odkazem typu
https://photos.app.g oo.gl ........ pod Win10. Sám neumím takto zpřístupnit adresátovi 1 GB velký soubor 3GP,
jenž by se nedal odeslat emailem. Přes Úschovnu by to bylo pro příjemce v tomto případě příliš náročné.
Účet u Googlu mám. Poradil by mi někdo, jak uskutečnit přenos videa taktéž samotným odkazem? Předem děkuji.

Řešení:

Tak ho nahrej na Google Drive a odtud ho muzes s tou urcitou osobou sdilet.
Az ho nahrajes na Google Drive, klikni na ten soubour pravym tlacitkem mysi → sdileni → adresa toho dorucovatele kteremu posles jen LINK.
Jestli uz mas adresu te osoby v Gmail, zobrazi se automaticky v seznamu.
(Nikdo jiny nez uvedene osoby ci skupina k souboru nebude mit pristup)

To je tím, že za tu dlouhou dobu nahrávání mne systém odhlásil, já jsem si toho nevšiml a moje dlouhé děkování i s dárkem pro Tebe , jako nepřihlášenému, zmizelo. Takovou chybu jsem v minulosti párkrát udělal a zapomněl jsem to. Tím dárkem měl být ten povedný soubor. Jde o ságu typu hraje celá rodina na nějaký nástroj, do které se snažím vložit odkaz, jak někdo skutečně hraje. Pak tu ságu ve formě souboru doc poslat příbuzným emailem spolu s fotkami a těmi hrajícími odkazy.
Ten dárek je o tom, jak já sám, jako již 92 letý dědek na něčem vypůjčeném z půjčovny hraji nyní po 60 letech, kdy jsem hrával v mládí v dechovce a v džezu a pak tolik let nehrál. Hraji trapně, ale přece hraji, když se mi to dostane do ruky.
Ještě jednou děkuji za dobrou radu. Ten první úspěšný odkaz je zde, nyní budu pokračovat s dalšími odkazy, jak kdo z mých příbuzných hraje. To moje trapné hraní by pak bylo radno odsud vymazat. S pozdravem S.

https://drive.google.com/file/d/14uwo8IsZqxSLs0d8JEeihdRGVb1eHYyC/view?usp=sharing

zdravím a ještě otravuji. Když se snažím po stlačení pravé myši "získat odkaz", je tam jen možnost "zkopírovat odkaz". Po stisknutí je hláška, že odkaz byl zkopírován. Kde pak ten odkaz najdu, abych ho mohl někomu (pouze ten odkaz) poslat? Dosud jsem schopen získat pouze odkaz na celý můj disk v Googlu. Když spustím dotyčný soubor z "mého disku", pak v příkazovém řádku prohlížeče Firefox je pouze odkaz na "můj disk" a nikoliv na dotyčný spuštěný soubor. Takže kde je ten celý odkaz? Ten, který by se dal případně zkracovat apod.

nevím, co je to "gumo". Z vašich rádoby ramenatých výrazů jsem se snažil vylovit ještě něco užitečného. To zkracování odkazů mne zaujalo, funguje však jen v prostředí Googlu, v němž by musel mít čtenář účet. Přesto děkuji. Jste dobří, ale bavit se s vámi lze asi jen o PC. Nemluvě o tom, jak asi byste dopadli na tenisovém kurtu. Přeji vám mnoho sebedůvěry. Pro vaše přemýšlení, ten senilní "asi sedmdesátník" může mít za sebou například, i ignorované autorství na 3D tisk těles a dutin obecného tvaru jedním z prvních počítačů, používaný v ČR již v létech sedmfesátých, včetně AO. Prosím uzavřít již toto téma.

Pokusím se vám to vysvětlit.
Vy jste si nevšiml, jak se řadí jednotlivé příspěvky do stromové struktury. Textem je to různě poodsazované zleva, jak kdo a na koho reaguje.
Nic z toho co jsem psal já, nebo "lední brtník", tak nebylo myšleno nijak špatně vůči vám. On reagoval na mě a já na něj.
To jsou jen takové kamarádské průpovídky mezi námi. On je do mne totiž zamilovaný.

Jsme tu lidé různí, tak budete vítán. Není třeba se nechat čímkoli a kýmkoli rozhodit ani odradit.
Připouštím, že "oborový slang" může být matoucí až odrazující.
Klidně napište, že nerozumíte tomu a tomu a uveďte citaci. Citace se vkládá ikonkou (4. zleva = piktogram uvozovek) nad rámem okna do kterého píšete váš příspěvek.

Tak se ve zdraví držte a když bude třeba, tak sem klidně napište dotaz... :beer: