Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem specialitka - osekané win10 a polofunkční export z progamu do PDF

Ahoj všem

mám pracovní notebook s legál win , zdechl v něm nvme disk...

Zkusil jsem nainstavat Windows 10 osekanou verzi od Ghost Spectre. Je to neskutečně rychlejší a živější.

Měřící sw Polyworks nějak využívá funkce (asi spíš nějaká služba) win při převodu reportu do pdf nebo z někama cucá velikost stránky.

Takže na osekaných win má každá stránka kolem sebe hromadu místa což vadí. [95441-osekane-png]

Na neosekaných win jde převod korektně.

Jediné co mě napadlo spustit službu tisk ale to nepomohlo. Nějaký nápad ? Nebo někdo tuší jak by to mohlo probíhat a nakopne mě správným směrem ?

Instalovaný sw "osekane" - odstranění partition, inst. Win 10 Ghost Spectre, ovladač čipsetu Intel, ovladač integrované vga, ovladač nvidia quatro, Polyworks, portable čtečka pdf
Instalovaný sw "OK" - odstranění partition, inst. Win 10 -od Microsoftu, ovladač čipsetu Intel, ovladač integrované vga, ovladač nvidia quatro, Polyworks, portable čtečka pdf
Změna předmětu, původně: specialitka - osekané win10 a polofunknčí export z progamu do PDF (aa)

Zkusil jsi jiný prohlížeč PDF?
Ano, nepomohlo.

Zkusil jsi PDF soubor otevřít na jiném PC?
Ano nepomohlo.

Vytváříš soubor přes virtuální PDF tiskárnu? Zkusil jsi jinou?
Ne, export do pdf funguje nějak samostatně. Nic se instalovat nebo nastavovat nemusí. V systému nic jiného nahraného není ani tiskárna ani virtuální. Ani nějaký pdf balík.
Právě si myslím že to jde nějak přes služby windows.

Rozumím. Takže to bylo uloženo jako "save as".

Chápu dobře, že v těch ořezaných W10 není MSoftí virtuální PDF tiskárna umožňující funkci "Microsoft Print to PDF"?
Pokud tam opravdu není, tak bych usiloval a vyzkoušení jiné W10 distribuce.

Možná pomůže...
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-add-or-reinstall-the-microsoft-pdf-printer/70377c34-e50a-42be-b9f3-92345d6e25df

No mě to přijde spíš naopak. Že je tam někde v systému Výchozí stránka mnohem větší než je A4 na šířku.

Polyworks.ma nastavení stránky, je tam A4 na šířku a program na každou stránku plácne vše co má a díky větší velikosti nějakého defaultu vznikají volné okraje.

Nemohl jsem to sem dát jako příklad ale součástí reportů je i grafika zobrazení měřených dílů s anotacemi a zmenšené to co je vyplivnute na každou stránku podle mě určitě není, je tam vše co má být.