Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako odstranit okno GDPR

Po pripojenia na niektore weby vyskoci na mna okno GDPR s povoleniami , ak ich tam je zopar, vecsinou 4, nemam s tym problem, alebo je tam tlacidlo zamietnut a pod.
Ale napr na niektorych weboch napr aktuality - ringier vyskoci okno tam je v zaklade mozno 50, v podokne predvolby dodavatelov mozno dalsich 100 bez moznosti zamietnutia vsetkeho . . . . A hlavne zaskrtnute Opravneny zaujem . . . Nevysvetleny pojem . . .
Ako zablokovat taketo okno?

gdpr se řešilo před lety, myslíš cookies.
když tě to hněte, můžeš všechny weby ringieru někam nahlásit (úooú).
https://www.lupa.cz/aktuality/konec-tolerance-zacneme-udelovat-pokuty-za-spatne-reseni-cookies-na-webech-rika-uoou/

zkusil jsem různé weby ringieru a nic už mi nevyskakuje. buď se mi tím hnojem podařilo proklikat, nebo jsem se utnul a žiju s vadnými předvolbami jako 30 let předtím.

no to je dobré, tak úooú těmto úmyslně komplikujícím formulářům vytýkají např:

Neúměrně dlouhá doba platnosti cookies vzhledem k jejich účelu
Nepřítomnost volby určené pro vyjádření nesouhlasu s využitím netechnických cookies v první vrstvě cookies lišty
Cookies lišta znesnadňuje či znemožňuje čtení webové stránky

chceš říct, že až půjdu na některý jejich webik, že to bude otravovat 4x do roka a furt to nepude jednoduše odmítnout?

mohl bys blokovat nějaký skript, který možná vede až k pachateli cpex.cz:
https://twitter.com/computer_zive/status/1471224447281549320/photo/1
nebo běží ze serverů ringier a pak ho musíš podle kódu ve stránce najít. jenže to už chce lepší blokátor - nevím jak je třeba noscript konfigurovatelný.

jinak pravdu díš, ono je to pořád gdpr, které řeší identifikaci/sledování přes cookies. a jak je na leckterých webech vidět, úmyslně blbě aby to uživatel vzdal.