Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aky switch pre IPTV + internet v PC

Zdravím potreboval by som poradiť ak by niekto vedel, čo sa týka internetu. Mam optiku od Orange a z modemu mi vedie kábel do switchu v ktorom je napojeny set-top-box a sieťový kábel do PC. Mal som switch TP-LINK TL-SF1005D na ktorom všetko fungovalo ako malo, akurát rýchlosť internetu v PC bola iba 100 Mbit/s keďže je to len 100 megovy switch. Tak som kúpil switch TP-LINK TL-SG105, ktorý je 1GB/s a má dokonca aj v popise ze podporuje IPTV aj desktop no internet síce ide na plnú rýchlosť ale IPTV ma problém zo sieťou alebo chvíľku ide a potom prestane ísť. Hľadám riešenie ci existuje nejaký iny switch ktorý toto dokáže alebo ako to inak rozumne prepojiť keďže káble su ťahané od modemu k switchu stenami a tak isto aj so switchu k PC. Nový kábel ťahať od modemu k PC nepripadá do úvahy keďže je to tak 15 metrov vzdušnou čiarou. Ďakujem

Nevidím důvod, proč by nový switch nefungoval. Je to obyčejný switch (jako ten předchozí), nemá žádné speciální funkce pro IPTV.

Nový kábel ťahať od modemu k PC nepripadá do úvahy keďže je to tak 15 metrov vzdušnou čiarou.

Co tím chce básník říci? Ethernet kabel mezi dvěma zařízeními může být dlouhý až 100-120 metrů...

no switch funguje ale iba ked je zapojeny STB. Akonahle zapojim aj sietovy kabel ktory vedie do PC tak TV prestane prijimat signal. V orange mi povedali nieco na sposob ze asi switch ma vlastnu Ip alebo ze nedokaze priradit obom zariadenim. Ano kabel moze mat az 100m ale nechcem viest kabel cez cely byt v listach a prevrtavat steny.

Ja by som sa na tvojom mieste na switch vykašľal, pokiaľ máš router. Z modemu pripojíš router, z routeru pripojíš samostatne PC a TV. PC a TV (STB) - povoliť DHCP, na routeri DHCP povoliť - TV (STB) i PC tak dostanú svoje IP adresy od routeru.
Pre IPTV poskytovatelia často vyžadujú, aby sa používali ich DNS servery - takže na routeri nastavíš DNS servery od poskytovateľa a frčíš. Predpokladám, že i DSL (ADSL) modem má nastavenia od poskytovateľa (IP, DNS...).

No popravde som zistil ze ani samotný STB vo switchi nejde. Niekedy sa stane ze nabehne ked skúšam iné porty alebo prehodím do starého a potom do nového. Porty my stačia 4 čiže to ke v pohode len ked tam aj pripojím ten ďalší router tak nemam šajnu ako sa to nastavuje a vcera som aj skúšal sa prihlásiť do modemu ale neviem meno ani heslo lebo defaultne admin nefunguje.