Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím o návrh PC sestavy

Dobrý den všem rádcům. Prosím o navržení PC pro kancelářskou práci, max úprava fotek v Gimpu. Potřebuji, aby tam byla mechanika DVD, možnost připojení HDD, SSD. OS by byl Linux a Windows. Prosím i o tip na inkoustovou tiskárnu, která poběží i na Ubuntu a nějaký monitor. Cena úměrná důchodu 20k :-D. Jsem lama, nerozumím tomu. Děkuji za snahu.

OK, ale chybí HDD (na data) a Windows. SSD není na data vhodné (max. jako pracovní), proto bohatě stačí i 256 GB (pokud to není na hry, větší kapacitu nijak nevyužiješ).

PS: pokud to má být i na fotky, tak monitor 1920 x 1200 (ne jen FHD) a měl by mít režim sRGB.

Však to píšu, že potřebuje HDD ...

Jinak teda nepozoruju žádné zpomalení ... potřebám všech programů HDD stačí (4k video nestříhám a tazatel taky ne). Mimochodem, HDD se automaticky vypíná ... ale ten můj není slyšet, ani když běží.

Když se to dá stáhnout z netu microsoftu tak na co za to utrácet peníze.

své zlodějiny si propaguj u svých známých, už jsem ti to párkrát psal.
když si uživatel není jistý v kramflecích = v instalaci ovladačů, je lepší, když vezme tu sestavu od obchodníka nainstalovanou. (aha, píše to nahoře)
a když si s tím poradit umí, pak takové rady nepotřebuje a zařídí se sám.

a celkově k řešení:
za brtníky se mi nezdá zastavět si stůl velkou bednou, do které nikdy nepřijde žádná herní grafika, čenichal bych radši mezi sff skříňkami.