Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém přístupu přes vzdálenou plochu W10

Dobrý den. Z počítače s os W10 se připojuji přes vzdálenou plochu na počítač také s os W10. Připojení i přihlášení se provede a ihned po přihlášení spojení plocha spadne nebo se samovolně odhlásí. Vše mám nastaveno dle standardních doporučení a dříve (před cca. 4 mesíci) připojení přes vzdálenou plochu fungovalo bez problémů. Bohužel nevím, k jakým změnám a aktualizacím od té doby došlo na obou pc došlo.

Prosím, nevíte kde by mohl být problém? Je možné někde zjisti, co se při připojení nebo odpojení děje, resp. jak zjistit důvod problému (logy, trasování, atd.)?

Děkuji za radu a pomoc

Děkuji za odpověď. Zkusím kouknout do logů. RDP jsem používal několik let bez problémů, teprve poslední měsíce se něco pokazilo. Nikdo mě neodstřeluje, jsou to mé osobní PC. Ale proč by mě systém nechal přihlásit a pak odstřelil?

V event logách je, že Správce oken plochy zaregistroval port relace.
Plocha mě na vzdáleném PC normálně odhlásí, přihlásí se na vzdálené pc a pak dojde k odhlášení, evn.log Zabezpečení
Tato událost je generována, pokud je zničena relace přihlášení. Může být spojena s událostí přihlášení pomocí hodnoty ID přihlášení. Hodnoty ID přihlášení jsou jednoznačné pouze v rámci jednotlivých restartů stejného počítače.

Ale proč?

V prve rade bych ti doporucil spustit RDPdiag tools na diagnostiku RDP : STAHNOUT
Po instalaci, musi byt program spusten jako spravce ! RDPdiag ti umozni spoustu voleb, kontrol, oprav a moznosti a zobrazovani urcitych chyb s pripojenim.

Vse ostatni mi pripadne jen jako tipovani a zkouseni naslepo.
Jestli si myslis ze za to může nejaká aktualizace, tak nahledni na historii aktualizaci a zkus tu aktualizaci (ktera koresponduje priblizne datu kdyz doslo k poruse RDP) dezaktivovat/vymazat zda-li nastane nejaka zmena.
S Firewallem a podobne jako nastavování "portů" prepokladam ze nebylo manipulovano, tak jako instalace AV nebo cisticiho programu typu CC ktery procistil kuprikladu registravcni klice. Také bych dezaktivoval v moznostech internetového adapteru iPV6 ale jestli predtim fungovalo bez problému .

.. jestli ti RDP fungovalo a máš a používáš je na více PCs mi připadbe stahovat a instalovat jiné programy pro vzdalenou plochu takové trošičku zbytečné a ****.

PS: Zkus popřípadě že nejde o firemní síť restartovat router (vypnout/zapnout).

To IPV6 jsi deaktivoval na klientovi?

Mě třeba u vzdálené plochy začal zlobit zřejmě ovladač tiskárny, taky jsem se přihlásil na vzdálenou plochu a během několika sekund se odhlásila (spíš spadla). Vyřešil jsem dočasně zrušením zatržítka Tiskárny v Možnostech - ouško Místní prostředky, naštěstí nepotřebuju tisknout.