Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno RAID 1 a obsah disků

Dobrý den,
mám QNAP TR-002 a v něm dva disky v Raid 1. Existuje nějaká možnost podívat se na obsah jednotlivých fyzických disků, nebo to stále bude vidět jen jako jeden disk ? Děkuji za info. Petr

sice jsem to nezkoušel, ale ty disky jsou mirrorované, každý je schopný jet samostatně.
Ve vypnutém stavu by měl jít disk vytáhnout, na linuxovém pc prohlédnout, a zase stejně vrátit.
myslím, ani třeba tento mirror předem rozpojovat, pokud na discích nechceš dělat žádné externí zásahy.