Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herní pc do 15 000

Ahoj mám takový dotaz doporučil by mi někdo nějaký herni pc do 15 000 vím že to za tuhle cenu nebude žádná raketa ale v ramci možností aby to utáhlo co se dá za tuhle cenu Děkuju

Ľudia radi chytajú za slovíčka a ja nie som výnimka. Herný PC v takom ponímaní ako sa bežne chápe je nemožné dnes zložiť za túto cenu. Za 15000kč by šlo zostaviť konfiguráciu s 5600G. Pozri si FPS benchmarky na youtube či by to stačilo. Nejaké hry si určite zahráš prípadne aj novšie na low detaily. Skôr by som ti ale odporúčal vykašľať sa na hry a herný PC. Ak na to nemáš zbytočne sa trápiť a čo viac z hier múdrejší nebudeš. Nech si každý hovorí čo chce, hranie hier je skôr zlozvyk ako niečo užitočné.

Presne tak. Ak ale zloží PC za 500€ a bude na ňom hrať výhradne hry je to herný PC? :-D Keď sa nad tým zmyslím tak to čo sa dnes chápe ako herný PC nedáva až tak veľmi zmysel. Ak niekto predsa zostaví lacný PC a hraje na tom staršie hry dajme tomu z obdobia okolo roku 2010 tak je to tiež herný PC. Inak povedané ak má dnes niekto RTX 3090ti tak za 10-15 rokov ak sa ten HW dožije tak už to nebude herný PC? Prirovnajme to napríklad k autám. Ak je raz závodné auto tak je irelevantné či je to nový športiak alebo 50 ročný veterán stále sa jedná o závodné auto.

pod pojmom herne PC sa primarne mysli PC urcene na hranie najnovsich hier bez zasekov na plne detaily. a nie, PC s 3090ti za 10-15 rokov nebude herne PC.

GAMING PC DEFINITION:
A high-end Windows PC that is suited for gaming. Although available ready built, gaming PCs are often custom made for the serious enthusiast. They have as much as 32GB of RAM and the fastest CPU and GPU chips that are generally no more than one generation behind. Typically using a tower case to accommodate multiple drives and state-of-the-art graphics cards that can cost five times as much as an entire non-gaming PC, such machines often use elaborate cooling mechanisms, especially if the CPU is overclocked.

PC s 3090ti za 10-15 rokov nebude herne PC

Budeš rád ked sa vôbec k takej grafickej karte za tich 15 rokov dostaneš. Hry síce idú dopredu ale väčšina hráčov hrá vo fulhd rozlíšení kde stačí oveľa slabšia gpu. Za tich 15 rokov stále nebude existovať hra na ktorú tieto grafiky nebudú stačiť

Kľudne môžeš mať pravdu alebo aj nie. Ak som sa niečo doteraz naučil tak nikdy nič neide podľa plánu ak sa bavíme o dlhodobom horizonte. Ak sa niekto vyjadril v minulosti o tom čo bude v roku 2020+ tak ho väčšina označila za blázna alebo v horšom prípade príde taký pán a začne sa pýtať čo vidí okolo seba a či to vidí aj práve teraz. Napríklad ja teraz strelím že v roku 2040 budem používať 1000TB prenosne úložisko vo veľkosti mince s rýchlosťou zápisu 10TB/s. Počítač vybavený RAM budú tiež jedného dňa v jednotkách TB. Procesory miliárd krát výkonnejšie ako dnes. Hneď sa na mňa vyrojí húf pesimistov a pochybovačov že miniaturizácia je takmer na konci a že už nebude pokrok tak napredovať. S tým čo sa v súčasnosti používa a pozná jasné že nie ale žijeme vo svete kde je takmer 8mld ľudí. Verte tomu že niekto šikovný už vymyslí ako to spraviť aby sa to stalo realitou.

Jedna vec je byt sikovny, druha su hlavne fyzikalne a technicke obmedzenia. Vidiet, ze o tom vela nevies. To uz skor verim na prichod qbit kvantovych pocitacov v horizonte 50 rokov. To vsak nic nemeni na fakte, ze herny pc do 15 000 kc je nezmysel.

Já myslím že za ty peníze luxus.
Alternativně bych ještě zvážil tu 2060 je to další litr navíc

https://pctuning.cz/article/nova-msi-rtx-2060-ventus-s-12-gb-gddr6-lepsi-nez-rtx-3050?chapter=30
https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2060-ventus-12g-oc-12gb-gddr6/336429/produkt

a o další litr dál hernímu snu je 3060
https://www.czc.cz/palit-geforce-rtx-3060-dual-oc-lhr-12gb-gddr6/308703/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Komponenty&utm_content=KOM-Graficke-karty&utm_term=308703

Zase se ty levný komponenty se dobře prodávaj na bazoši, vlastní zkušenost s 10100/B460. Čapneš tu desku aj s cpu a neřešíš jestli stará deska utáhne nový cpu.

edit pro zasmání - "herní děla" https://www.hernidela.cz/pc-herni-delo-intel-i5-12400f-nvidia-rtx-3050-8gb-16gb-ram-ssd-windows-11/?gclid=EAIaIQobChMIl72z2puH-QIVifhRCh14Jg_GEAQYBCABEgLPXPD_BwE