Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s diskem a hrou.

Zdravím, mám problém s ssd diskem. Když jde do většího výkonu tak se prostě sekne pc na 30vteřin, vždy se to stane když hraju nějakou hru. Pořídil jsem si jiný disk a problémový jsem nechal na systém. Vše beží už bez problému. Ale teď sem si naistaloval Escape from Tarkov. Launcher a hra je na novém disku(D). Při spuštění to ale zatežuje starý disk (C) a zasekává to pc. Vím, že by vše asi určitě vyřešilo koupě nového disku, ale nedává mi to logiku. Nevíte proč to tak je? Proč hra která je na disku (D) zatežuje disk(C) ?

v zelinářství chápu že si lidi nadbytečné podrobnosti nesdělují, ale v pc poradně řešíš pc komponent, tak proč je typ problematického ssd tajný?
preventivně: jestli je to kingston a400, rovnou ho vyhoď do odpadu.

windows za běhu používá své knihovny, používá diskovou cache, provozuje antivir, furt něco řeší v temp, v registrech, může využívat swap - takže na systémový disk c: leze pořád.

V privé řadě bych ti doporučil ověřit, že je disk AHCI à že máš akrovovaný TRIM.
Naopak bych zakázal ndexování souborů pro disk C:/, dezaktivoval Prefetch & SuperPrefetch.
A hlavně se podívej, jestli pro ten SSD nemáš aktivovanou plánovanou defragmataci disku.

(Tákè mám vyplou hibernaci což maže hiberfile.sys, kdybys měl málo RAM bych zmínil i SWAP / pagefile.sys a přesunul stránkovací soubor na pevný disk, ale to v tvém případě nebude priorita, ale u uživatelu s malou kapacitou SSD můżou nekterá nastavení znaćně ulevit ať né každý je stejného názoru)

Windows na systémový disk čili céčko intenzivně hrabe - jak čtení tak zapisování. Pořád.

Odešel mi v práci v ntb druhý systémový disk za 5let, vždy 250nvme. Na tomto disku byl měřící software 10gb který ale používal jiný SSD disk 2tb na ukládání dat.
Vždy se to celé spolehlivě posralo, blblo to, modré a podobně
A to disk C zatíženy nebyl.

Základní desku máš jakou ? Neumí nvme?
A ten druhy disk?

Není ten patriot ještě v záruce? (Já kupuju jen s 5let)

Pokud ten disk jinak jede jen je pomalej koupil bych mu krabku max vyhodis 250 a ná filmy dobrý
https://m.alza.cz/axagon-ee25-xa6-aline-d5293191.htm