Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradený heslo - poplach panika

Dobrý den... dostal jsem tenhle email a popravdě jsem ted docela v háji a nevím co mám dělat... heslto které je přešrtlé sedí (než jsem ho změnil...) neví někdo co ted mámd ělat?
zároven jsem měl ve schráně změnu hesla na sony (který nepoužívám) a microsoft...

prosím... docela ted panikářím... tohle je stará emailová adresa ale je divné že tohle heslo k ní nepatřilo.. .tedy dřív ale pak jsem ho změnil ještě než se stalo tohle...
dřív jsem tohle heslo používál na dost místech ale pak jsem ho všude změnil... nejspíš došlo k uniku...
jinak té části že jsem natočen jak se "ukájím" se nebojím... kameru ani nemám zapojenou
spíš mi jde o ten unik hesel a co vše mohlo uniknout

Únik mohl nastat mnoha způsoby.
Úsilí má smysl zaměřit na stanovení si správné metodiky a vytvoření nových návyků.

1) nejprve je nutná změna hesla
2) řetězení schránek pro případ neschopnosti se přihlásit, např. 1-2-3, nejprve se doručený e-mail pošle do 1., z ní do 2., ze 2. do 3.
3) využívat maximální možné zabezpečení ze strany poskytovatele
4) generovat si dlouhá hesla a pravidelně je měnit, např. eIuqIYuB^$66Fw7Gli0Wx9SjOhSf0L
5) vhodné je zakládat si nové schránky, každou zvlášť pro daný účel (např. když uzavírám smlouvu na povinné ručení, tak si založím něco jako SPZ ABC 11-22 + kombinace názvu pojišťovny + rok vzniku
ABC1122.kooperativa.2022@seznam.cz

Jakmile mi začne chodit nějaký mail spam s obtěžující reklamou, žádám pojišťovnu o vysvětlení, komu kontaktní údaj zaprodali. Nejednou jsem takhle viníka konfrontoval.

už dávno používám asi 5 hesel + dvoufázové ověření kde je to možné
tohle byl starý email který jsem už téměř nepoužíval vyjma pár služeb registrovaných dávno (lolko, microsoft účet)
parchant změnil email u steam učtu který jsem měl bokem kde bylo přesně nula her a twitter účet který jsem nepoužíval...
tak ať si to užije

Je dobře, že je tu tenhle příspěvek.
Snad se někdo preventivně ponaučí a včas nasadí potřebný bezpečností přístup k věci.

Pokud hesla někam ukládat, tak... https://keepass.info/
Nejlepší je nikam neukládat ani si je nezapisovat. Dobré je, když služba umožňuje vygenerovat odkaz pro změnu hesla a vždy si nastavit nové heslo. Pouze pro tento účel je nutné mít vyhraženou spolehlivou bezpečnostní schránku, do které je vše z ostatních přeposíláno.