Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zhodnocení PC sestavy - otázka ohledně GPU / skříně / OS

Zdravím,

před nějakou dobou jsem tady dělal post ohledně PC sestavy, udělal jsem podle toho nějaké ty úpravy a skončil jsem s tímhle:

https://www.czc.cz/302197,326679,289971,326158,323100,249921,260653,323253,62389,336552/kody

Přihodím odkaz na můj předchozí post:

https://pc.poradna.net/questions/3148530-pc-sestava-do-30-000-vcetne-s-monitorem-prevazne-na-herni

Jediná věc, kterou si nejsem jistý je ta grafická karta (moc těmhle věcem nerozumím, takže se omlouvám za nesprávnosti).

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-oc-12g-rev-2-0-lhr-12gb-gddr6/326158/produkt

Jak jsem se díval, tak je to verze OC, což znamená, že to je z výroby lehce přetaktované. Je to teda čistý upgrade z "normální" verze této grafické karty? Popřípadě nebude problém s teplotami?

Když už jsme u těch teplot, rád bych se zeptal ohledně téhle skříně:

https://www.czc.cz/zalman-i3-neo-4x-120mm-rgb-tvrzene-sklo-cerna/336552/produkt

Původně jsem v plánu měl skříň jinou, ale už ji bohužel nemají na skladě (nemohu objednat jinde, jelikož si to nechám sestavit v CZC).

Jak si můžete všimnout, tak v seznamu mám i Windows 11. Dva tisíce za něj je docela hnus, když jsem viděl různě ceny pohybující se okolo 300 korun jinde, ale beru to tak, že mi ho tam rovnou dají a postarají se o drivery. Nemáte někdo zkušenost s CZC jestli se právě o tohle starají? Protože jestli se na ty drivery vykašlou, tak bych rovnou ušetřil nějaký ten peníz a hodil si to tam sám, i když si tím upřímně nejsem moc jistý a proto doufám, že to dělají oni.

Všem děkuji předem za všechny rady a tipy!

Napájací kábel chceš zrejme zalomený typ preto ho kupuješ zvlášť? Ak hej tak vpohode. Ak nie tak v balení budeš mať určite k zdroju. OS by som nekupoval. Zdroj pozri CORSAIR RM650x ideálne čo najnovší ročník. RAM vpohode ale možno by sa oplatilo podľa ceny pozrieť niečo s lepšími parametrami. Ak to vychádza dobre v tomto tak fajn. Grafiku ak chceš tichšiu tak odporúčam MSI GAMING X/Z séria. Skrinku si vyber nejakú normálnejšiu. Ak sa ti ale páči tak ber. Nemal som ju v rukách čiže len odhadujem ale počet RGB vetrákov + tvrdené sklo a to všetko za túto cenu je takpovediac podozrivé a je tam otázka ako je to podarený produkt ako celok.