Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání grafické karty

Dobrý den.
Mám takový problém. Mám sestavený PC už několik let. V poslední době při hraní obvyklých PC her se začala grafická karta vypínat (a tím uvedla PC do spacího režimu a tím se musí celý restartovat. Při vypnutí dojde ve sluchátcích k tónu. PC hry hraji stále stejné. Ventilátory běží a teplota se při měřeních nedostala přes 80 °C. Vypnutí nastane někdy při zapnutí hry ihned, někdy to trvá 20 minut. Celou sestavu pravidelně čistím od prachu a znalý kamarád mi jej i přepastoval (před pár měsíci).

Grafickou kartu mám AMD RADEON RX 480 nitro.

Poradí mi někdo? Díky.

Jaký máš zdroj? A pro jistotu i zbytek sestavy?

Stále dokola se tady opakují rady - zkontrolovat Prohlížeč událostí, pro jistotu otestovat RAMky Memtestem, disk pomocí Crystal Disk Info, atd...

Zkusil jsi pustit nějaký zátěžový test? Nebo se vypíná jen ve hrách?

Zdroj mám 720 W Silent pro M2.
Procesor AMD FX-6300
deska ASUS M5A97 R2.0
4x 4G RAM

Test grafiky jsem provedl, to jsem se dočetl. Při memtestu testu je vše v pořádku. Při testu z OCCT teploty vzrostly na 80°C a také v pořádku. Při jiném testu grafiky v OCCT to už spadlo, v logu není vypsána chyba. Pomocí Crystal Disk Info jsou paměti údajně dobré.
Vypíná se to nahodile, nejen při hrách.

Jak uz tu je napsano, co se pise v prohlizeci udalosti? Pocitam, ze tesne pred vypnutim bude nejaka kriticka chyba.

Jak jiz tu bylo receno, otestovat pameti je to nejednodussi, prohlidnout si SMART hodnoty disku take.

Klidne bych zkusil i live distribuci linuxu nebo nejake zachrane medium postavene na Windows a nejaky test grafiky. Pripadne, protoze nevim, jak se k systemu chovas, jestli treba necistis registry, tak muzes prubnout i novou cistou instalaci Windows.

No a pokud na nic neprijdes a bude to delat dale, tak mas dva pravdepodobne kandidaty, bud je to vadnym zdrojem nebo grafika proste odchazi. Jestli je to Sapphire Nitro, tak bych se vubec nedivil.

Potřebuješ jinou grafiku na zkoušku. Popis přesně odpovídá vadne grafice. Vsadil bych já to pivo, přesvědčil mě ten zvuk:-) Asi zdechla stářím.

Nevím proč ti radi nějaké testy zkoušet můžeš na hrách kde to blbne to stejně ukáže nejvíc.

Nevím proč ti radi nějaké testy

Predpokladam, ze bezny uzivatel doma nahradni grafiku nema, takze otestovat vsechno mozne vcetne systemu nez pobezi k nekomu s prosikem, aby mu pujcil grafiku, mi prijde rozumne. Nic ho ty testy nebudou stat krome casu.

Ale jinak mi to take prijde nejpravdepodobnejsi, ze mu odesla grafika. Nevylucoval bych ale ani poruchu zdroje, jestli odesla nejaka soucastka a drzi mu to na vetvi s napajenim grafiky spatne napeti, tak se to projevuje uplne stejne jako kdyz odejde grafika.