Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hry nejsou plynulé na vysokých fps

Zdravím, mám celkem novej PC a monitor 144hz. Hrál jsem na něm zatím jen pár her, 3 single player a 2 multi player. Problém, ale je ten že žádna hra nejede plynule nad 144 fps, ok u single playeru to není problém locku fps na 144, ale v tom multiplayeru tam mě to nepřijde plynulý ani na 144fps když to unlocknu je to o něco lepší, ale rozhodně ne plynulý. Mohlo by to třeba být tím monitorem, že má problém když se zobrazuje víc fps než jsou jeho hz? děkuji za rady.

PC sestava: gpu 3070 Ti
cpu i9-12900K
Ram 32 gb
Monitor: ASUS Gaming VG249Q - LED monitor 24

Musis holt aktivovat *-Sync.
Mas-li monitor ktery pdoporuje G-Sync, aktivuj G-Sync, jestl né, tak aktivuj V-Sync (vertikalni synchronizace obrazu).
Nvidia ma docela dobry SW a disponuje i pokrocilejsim nastavenim, tak jako vytvareni profilu pro kazdou hru zvlast.