Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externi disk není přístupný - vyžaduje formátování

zdravim,
potrebuju pomoct, mam udelany externi disk z hdd disku, vse slo ok, ale nedavno jsem ho zapojil
a vubec mi nenabehly slozky ani soubory, jen nabidka k formatovani disku. na pokus disk otevrit mi to napsalo tabulku:
D - neni pristupny, svazek neobsahuje znamy system souboru, presvecte se, ze jsou nacteny vsechny potrebne system. ovladace a neni li svazek poskozen.
mel jsem slozky zaheslovane pod programem lockdir, ale vubec mi tento program neukazuje D, abych jej mohl odemknout.
nejake napady, pomoc? zkousel jsem par programu na obnovu dat,ale obnovilo to fakt strasny malo souboru nebo
soubory, ktere tam byly pred xxlety,ktere ani nechci.,
dik

Změna tupého předmětu, původně: externi disk (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

pravděpodobně vytaženo za chodu bez odpojení.
celé zmizelé oddíly se dobře obnovují testdiskem, pokud to předtím neponičíš náhodnými pokusy. i tak to ale tomu testdiskovi dost trvá, taky jeho ovládání není pro laiky.

mel jsem slozky zaheslovane pod programem lockdir

tím jsi obnovu nejspíš znemožnil, dokonce jsi asi přispěl ke ztrátě dat při vytažení.

zkousel jsem par programu na obnovu dat

chce se to nejdřív zeptat.
když se bezhlavě vrhneš na obnovování jednotlivých souborů, dopadneš tak jako teď: objeví se ti staré nepotřebné soubory, kterými nejspíš přepisuješ místo pro ty dobré.

mam udelany externi disk z hdd disku

Tj. nějaký SATA HDD v boxu? Tak ho zkus vyndat a připojit přímo na SATA do PC a koukni do správy disků, co má za formát FS a jestli vůbec bude vidět. Ovšem tím lockdirem jsi to asi znepřístupnil.
Případně pak ještě nabootovat z nějakého media liveLinux a podívat se na ten disk.

Návodů je na netu spousta např.testdisk-review-recover-data-and-partitions Ale nemyslím, že budeš znát odpověď na otázky programu.
Pokud ho už dáš napřímo do počítače, tak nebude od věci, podívat se na výpis SMART, nejlépe v Crystal Disk Info. Tíms měl začít. Pokud disk odmítá pracovat, nejdřív musíš zkontrolovat jeho stav. Abys bezhlavým dolováním dat ho nedorazil, pokud je vada povrchu ploten.
Nehledě na to, že máš mít zálohy a toho bys byl ušetřený. Nedozrál čas na pořízení NASu?
Pokud bys bootoval livko Linuxu, tak je tam Gparted. Tím se podíváš, v jakém stavu je rozdělení disku.