Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIn10 - modalne okno do popredia

Mam uzivatelsky program (nemam zdrojaky, ale je mozny, aj ked problematicky kontakt na autora) a ked sa v programe povedzme objavi chyba, alebo treba nieco potvrdit, objavi sa napr. okno s povrdzovacim tlacitkom OK. Okno je modalne, zoberie na seba focus a nez ho nepotvrdim, nic v programe nereaguje na akykolvek klik , co je logicke. Problem je, ze nie vzdy, sa toto okno prenesie do popredia. Takze uzivatelovi sa javi program ako keby zamrzol. Ja si to odklikam az najdem to okno, ale nie kazdy uzivatel :-(
Kde moze byt problem, ze okno sa nezobrazi v popredi? OS je win10, je to zalezitost OS alebo by bolo treba urobit nejake kroky pri programovani, resp. v programe pri zobrazeni toho okna?

Myslel som ci nahodou nieje nejaka fkc (netusim v com to je programovane) alebo API WIN kde by sa pri vytvoreni okna zavolalo aby to dal do popredia . . . Ale ked tak rozmyslam, ak je okno vo vyvojovom prostredi naprogramovane tak, ze je modalne s fokusom, malo by to tak aj skompilovat a OS by to mal akceptovat :-)
Neviem aky je stav teraz, ale pred cca 25 rokmi nebol problem :-) Mne sa vzdy zobrazovalo moje naprogramovane