Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné zpomalení PC

Zdravíčko,abych upřesnil svůj problém nejprve nejprve napíšu sestavu.

Cpu - Intel 9400F

Gpu - AMD 5600XT

Disk - SSD Crucial (půl roku používaný)

Zdroj - 500W seasonic (skoro nový).

Stává se mi že se PC přepne do jakéhosi “slow motion módu”, že na vše reaguje 10x pomaleji a je vůbec problém otevřít správce úloh.

Naposledy se to stalo když jsem extrahoval velké soubory..

Pak nepomůže ani restart PC a nic.

Ovladače všechny aktuální a teploty OK.

2x pomohlo, ze jsem vypnul zdroj a vytáhnul kabel z něho kabel.

Pak PC běželo jak má.

Muže být na vině zdroj a nebo spíše SSD? Popřípadně třeba vadný sata kabel? Zdál se mi volnější.

Vůbec to nepobírám..

Klasika: zkontrolovat Prohlížeč událostí, na SSD pustit Crystal Disk Info, otestováním RAMek taky nic nezkazíš. Taky zkontroluj, jestli nemáš v PC nějaké breberky (MBAM, Adwcleaner).

Teploty tvrdíš že jsou OK, tak mi nezbývá než věřit. :-)

Mimochodem, operační systém je jaký?

Windows 11… Dělalo to i na desítce. Jako by prostě PC dostalo nějaký šok a “přešlo” do absolutně pomalého módu. Pomohlo jen to odpojení zdroje zatím a vše se vrátí do normálu.

A to i při startupu takže ssd by mohlo být na vině,zkusim aj ten nový sata kabel 😂