Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastoj na strihani a spojovani mp3 win freeware

Striham mluvene slovo na mp3. Prednasky, rozhovory. Anglictinu.
Vysrizky pouzivam k sebe vzdelavani.
Ke strihani aktualne pouzivam program mp3DirectCut (windows, freeware).
Bohuzel ma neprijemnou vlastnost, ze kdyz dam dva (a kazdy dalsi) vystrizek audia za sebe (tedy napr. spojim 3 samostatne vystrizene vety) tak kazdy prechpd kdy konci privni vystrizek a zacina dalsi, tak v prechodu je slyset kratke lupnuti.

Prosim o doporuceni podobne aplikace ktera by delala prechody ciste, tiche bez lupnuti.

Jen doplnim ze lupnuti neni zpusobeno rozdilem hlasitosti dvou zaznamu. Zkousel jsem spojovat i nekolik segmentu sumu (ticha bez slov a zvuku) a i tady to dela lupnuti. Je tedy softwaroveho puvodu.

Kdysi jsem na tohle použil audacity (freeware pro windows i linux aj.). To když jsme se v době kovidu nemohli setkávat naživo a jako prevence narušení setkání nespolehlivým připojením si pořadatelé nechali poslat vystoupení předem namluvené. S kolegou jsme 15 minutový výstup namlouvali 2 dny, ale stálo to za to (pokud jde o technickou kvalitu, myslím, že jsme byli z nejlepších, byly tam takoví, co se jejich hlas ztrácel pod ruchem ulice a podobně). Nevzpomínám si, že by byly nějaké takové problémy (ale snažil jsem se stříhat v průchodech nulou, aby tam nebyl skok). Bylo zejména mezi snímky slyšet, když se změnila poloha vůči mikrofonu, ale nic závažného to nebylo. Daly se dobře vystříhnout přeřeknutí, a c si pamatuju, tak bylo lepší zopakovat celou větu (nebo rovnou odstavec), než ji skládat z kousků.
Mp3directcut je taky dobrý na bezeztrátový střih, ale s tímto použitím nemám zkušenost.