Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows z DVD na notebook

Dobrý den, mám potíže nainstalovat systém z dvd- jednotky. Notebook nainstalovány windows 10 , potřeboval jsem nainstalovat windows 7,disk jsem manuálně smazal i skryté oddíly pomocí Diskpart ,ale nový systém nejde nainstalovat. Počítač při rozjezdu načítá dvd z jednotky,ale nová instalace se nerozjede. Skočí to do biosu. Tady není možnost nastavit i bootování z dvd jednotky. Základní deska je zakoupena na aliexpresu. Nevíte někdo co s tím?

Změna kategorie, původně: Software (host)
Změna předmětu, původně: Instalace windows (host)

Základní deska je zakoupena na aliexpresu

proč? to se nemohlo nikdy vyplatit, celý ten krám nemá vyšší zůstatkovou hodnotu než 1000 kč.

normální instalačka win7 s tím krámem (atom N3540) není kompatibilní, ostatně výrobce nabízí ovladače až od win8.
pro win7 by to chtělo rovnou stáhnout verzi s integrovanými ovladači - mívá v názvu "nvme, usb3" - i tak se nemusí chytit, protože integrátoři uvažují jen o stolních pc a podporu mobilních chipsetů přehlíží.

původní hdd je rovnou důvod ho vytáhnout ven a nahradit normálním ssd 250gb (zase dražším než celý ntb).

v případě obou nabízených os (win8.1 je tu lepší volba než w10) je zase škoda, že wintel usilovně vytlačuje 32bit verze, přestože tak degenerovaný chcípák (atom pcu, 4gb ram, pomalý hdd) se pro 64bit nehodí.
nakonec záleží, jestli je tvoje autodiagnostika 64bit aplikace, nebo jí stačí 32bit.

takže doufám, že po zákazu fastboot, secure boot a po volbě csm už normálně bootuješ.
náhrada novým ssd je dobrá taky proto, že uživatelé po sobě neumí uklidit komplet disk od předchozích pokusů: zrušit všechny oddíly, změnit typ na mbr (případně gpt).

jestli ty w10 běží a nahrál jsi právné ovladače od výrobce (1.chipset driver, 2.restart, 3.zbytek), pak budiž.
jen to množství špatně řiditelných aktualizací bude pro ten chcípácký procesor dost otravné.

pro zachování duševního zdraví je lepší připojit nový ssd, pak třeba pomocí staženého iso acronis true image naklonovat disk klidně na menší ssd a původní hdd vybrat a nechat jako úložiště filmů apod.

anebo na koupený ssd načisto nainstalovat win8.1, jestli bude kompatibilnější s tvou autodiagnostikou, s tvým biosem, i s tvým časem.

jestli tam chceš win7, měl by mít intel max.6.generace. a zas pod 4.gen bych nešel kvůli celkové zastaralosti. (tehdejší amd nestály za moc, nemá cenu je uvažovat)
úhlopříčka/rozlišení a další parametry jsou podle toho co ti vyhovuje v dílně, případně na další využití.

tady mají samé ntb za skoro 5t., něco má rovnou předinstalované w7.

možná se zeptat známých, jestli se jim doma neválí něco nevyužitého za rozumný peníz.

vypadá to dost jako krám, ale když něco potřebuješ a ten původní atom nestojí za nic a s win7 si nerozumí, tak budiž.

cpu 3.generace i5-3320M žádný zázrak, ale win 7 na tom poběží, i když trochu dýchavičně. proto bych tam já dal ssd, nesnáším když systém reaguje pomalu. nahrát jen security aktualizace a potom službu zakázat.
má to usb3 třeba kvůli záloze.
nízké rozlišení displeje - pro tu autodiagnostiku může stačit. (pro kancl. použití jen nouzově, office bývají rozumně použitelné na rozlišení 1600x900 a víc, třeba s externím bazarovým monitorem)
4gb ram pro samotnou autodiagnostiku stačí. pro internet + kancelářské využití by bylo fajn, kdyby to mělo jeden volný paměťový slot.

jsou to notebooky z firem, nikdy od domacich uzivatelu jako kusovy bazar.
vycisti a zkontroluji oznaci stav: "a" (minimum kosmetickych vad) nebo "b" (viditelne opotrebeni). poskozeny "stav c" neprodavaji, ale pouziji na nahradni dily.
vadne dily (ne opotrebene) vymeni, dnes uz casto puvodni pomale hdd zamenuji ssd. baterku jeste funkcni nechaji, nevim jestli je minimem 30 minut nebo hodina.

treba stolni pc na kancelarske vyuziti je repas skvele reseni.
notebuky jsou trochu loterie, vetsi jistota je "stav a", u "b" nekdy pisou co tomu je.
mam jeden repas ntb asi od teto firmy https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1111117-lenovo-thinkpad-x250.html, funguje. (maly rozmer, vaha)
pro denni kancl vyuziti = internet bych sel az od 4jadroveho procesoru 6.gen ... stolak i ntb.